Vneste si domů trochu hygge, budete šťastnější 

Dánský koncept hygge je životní styl, který vyjadřuje útulnost, bezpečí a teplo, zkrátka to, že se cítíte dobře. Ačkoliv se nejčastěji spojuje s bytovým designem, přesahuje i do jiných oblastí života. Ten, kdo žije podle filozofie hygge, se umí radovat z maličkostí a užívat si malé i velké okamžiky života. Vneste si trochu hygge i do vašeho interiéru. 

Na maličkostech záleží 

Hygge klade největší důraz na trávení času s našimi blízkými a vychutnávání si momentů, kdy je nám báječně. K tomu, abyste filozofii přizpůsobili svůj domov, nepotřebujete kompletní renovaci nebo drahý nábytek, stačit vám bude pár maličkostí. Jednou z těch nejdůležitějších jsou svíčky, které projasní i malý prostor a dodají mu útulnou atmosféru. 

Ať už budete vybírat potahy na polštář, deku nebo povlečení, volte přírodní materiály a neutrální barvy. Ty vychází ze skandinávského stylu, základem je bílá, béžová, krémová, šedá nebo hnědá. Vyberte si pár dekorativních prvků ze světlého dřeva, například lucerny nebo poličky, případně lampy na dřevěném stojanu. Jakékoliv osvětlení v lidech vyvolává pocit pohody a komfortu. 

Čistota a pořádek 

S dekoracemi to ale nepřehánějte, domov by měl působit čistě a nerušivě. Držte se neutrálních barev a jednoduchého barevného schématu bez křiklavých barev. Aby interiér nepůsobil příliš ploše, dodejte mu plastický vzhled použitím vzorů. Obrazy s geometrickými tvary, pletené deky nebo strukturovaná cihlová kamna promění místnost k nepoznání. 

Snažte se doma vytvořit několik útulných zákoutí, kam se můžete schoulit s knížkou nebo šálkem čaje, ale také prostor, kde se může setkávat rodina a povídat si o svých zážitcích. V domě, kde panuje filozofie hygge, nesmí být nepořádek. Praktickým řešením jsou taburety s úložným prostorem nebo úložné boxy, kam schováte věci, které není nutné mít neustále na očích. Při úklidu se zbavte starých a nepotřebných věcí, které ve vás vyvolávají špatné pocity.