Vyberte si nové rolety a sítě proti hmyzu

Pokud chcete do svého domu instalovat rolety nebo sítě proti hmyzu, pak je to jistě čistě z praktického hlediska. Rolety vás ochrání před nadbytečným světlem a horkem, sítě proti hmyzu zase zbaví vaši domácnost těchto nemilých zvířátek, které nás obtěžují již jen tím, že jsou. Při výběru těchto dvou aplikací do našeho domova se ale nemusíte rozmýšlet pouze nad jejich užitkovostí.

Podle čeho můžete vybírat rolety a sítě proti hmyzu?

Jako první vás samozřejmě napadne, že musí splňovat svůj účel. To je ale v současné době rozvinutých technologií na trhu zárukou. Další parametr, kterým se tedy můžete při výběru rolet a sítí proti hmyzu řídit, je jejich design. Technologie šly dopředu a vy tak můžete vybírat z několika druhů rolet a sítí – můžete je dokonale sladit s interiérem jak svého domu, tak i například kanceláře. Rolety a sítě už nemusí plnit jen svou základní úlohu (stínit a bránit hmyzu), ale mohou působit také jako dekorace.

Různé druhy rolet

K výběru je hned několik různých druhů rolet, ze kterých se dá vybírat. Každý typ rolet je specifický a hodí se pro jiné příležitosti. Vyberte si nové rolety podle svých vlastních preferencí. Možností je na trhu více než dost:

  • Řetízkové rolety: ty je možné namontovat přímo na okenní rám nebo na stěnu. Rolety namontované na okenní rám jsou nejoblíbenější možností. Jsou nenápadné a dobře plní svou funkci. Rolety na stěnu jsou rozměrnější, dokážou dotvořit vzhled interiéru.
  • Pružinové rolety: můžete volit s látkou, která jen stíní, nebo zcela nepropouští světlo. Můžete ji sladit s interiérem.
  • Rolety pro střešní okna.
  • Motorické rolety: takové rolety nemusíte ovládat manuálně. Využívá se to zejména pro venkovní žaluzie.
  • Venkovní rolety: pomáhají zabezpečit objekt – nepovolané osoby se do objektu dostanou jen se ztíženými podmínkami.
  • Bambusové rolety: splní svůj účel a dotvoří vzhled interiéru.

Různé sítě proti hmyzu

Také stále populárnější a v létě hojně využívané sítě proti hmyzu můžeme rozdělit do několika kategorií. Mohou být dveřní nebo okenní, podle toho, kam je necháme instalovat. Mohou být také pevné nebo rolovací. Všechny varianty jsou vhodné také pro střešní okna a nezáleží přitom na tom, jestli máte okna plastová, dřevěná nebo hliníková.