Vybíráme džíny, které nám stoprocentně padnou

Každý člověk ví, že vybrat si ideální džíny, to není nic snadného. Na trhu se nám dnes a denně nabízí celá řada zajímavých kousků, přesto rozhodnout se pro jeden jediný – to někdy trvá i několik hodin. Výběr džínů by se neměl podceňovat, přece jenom je to kousek, který budete nosit prakticky po celý rok, tak na to myslete při výběru. Nevybírejte si džíny příliš velké, aby vám padaly, ale na druhou stranu ani příliš malé, aby vám zvýrazňovaly vaše nedokonalosti. Džíny musí perfektně padnout, stejně tak nesmí nikde škrtit či táhnout.  

Možná se nyní zdá být výběr džínů naprostou vědou, ale pravdou je, že to není žádná věda. Džíny zkrátka jen musí korespondovat s křivkami vašeho těla. Abyste si vybrali ty správné, máme pro vás pár tipů.  

Pamatujte na to, že denim se krapet vytáhne a povolí 

Jak jsme zmínili, je velice důležité vybrat si správnou velikost. Nehezky budou vypadat džíny, které budou příliš velké a volné, na druhou stranu nehezké budou i ty, které budou malé a které vás budou obepínat na místech, jež byste raději schovali před světem. Při výběru správné velikosti však pamatujte na jedno, a sice na to, že džíny se vyplatí vybírat si menší, jelikož denim je materiál, který se při nošení povolí a přizpůsobí.  

Když máte pár kilo navíc 

Největší problém s výběrem džínů mají ženy, které mají pár kilogramů navíc a které se tím pádem mohou zařadit do kategorie “plus size”. Právě tyto ženy by nejraději džíny nenosily vůbec, na druhou stranu co jiného nosit? Jestliže se k těmto ženám také řadíte, máme pro vás tip – tím tipem jsou wide leg, což jsou volnější alternativy klasických džínů, které se však u boků rozšiřují a dodávají postavě jakousi souměrnost.  

Nízké postavy nesmí mít krátké kalhoty 

Při výběru džínů se také držte jednoho pravidla, a sice takového, že ženy s menší postavou nesmí sahat po krátkých kalhotách. I když jsou kalhoty ke kotníkům moderní, nejsou pro každého a nosit je mohou jen ženy s nohami sahajícími takřka do nebes.