Workout, který zvládnete během běžného úklidu domácnosti

Ach jo, je to zase tady! Otravný úklid bytových prostor. Možná si taky říkáte, že je to naprosto zbytečný a vyhozený čas. Zkuste se ale na věc podívat jinak. Navlékněte úklidové rukavice a oblíbený cvičební úbor, jdeme udělat něco pro své tělo.  

Okna se budou blýskat 

Na jaře přichází každoroční gruntování domácnosti. Nikdo si nepřeje mít špinavá a umaštěná okna plná zimních nečistot. Možná jste i vy vyrazili do boje a už nyní se hrozíte té spousty času, kterou vám to zabere. Přijměte výzvu a proměňte rutinní úklid oken v ten nejlepší workout dnešního dne! Střídejte paže v činnostech – na předmytí oken využijte levou ruku, precizní práci dělejte pravou. Ještě jste si nepustili svižnou hudbu? No tak, je na čase! Výsledek? Výborná nálada, posílené paže a okna jako z alabastru.  

Legrační vyklízení myčky 

Ano, určitě si nebude přát, ať vás u tohoto cvičení někdo natočí. Nalijme si však čistého vína – osvědčilo se i u velkých fitness hvězd, tak na tom zřejmě něco bude. Při vyklízení nádobí z myčky jděte vždy s každým kouskem až úplně dolů do dřepu, následně se s rovnými zády opět vzpřimte. Angličáky mimo tréninkový plán? Vítáme s otevřenou náručí! A ještě si k tomu užijete spoustu legrace i u tak nudné činnosti, jako je úklid nádobí. Jdete do toho s námi?  

Dejte si do těla 

Možná i vy patříte mezi pamětníky legendární písničky kapely Queen, ve které se její zpěvák převlečený za ženu promenáduje s vysavačem po bytě. Kdyby ale Freddie Mercury věděl, jak skvěle si u toho dokáže zpevnit svaly, možná by si z vysávání legraci nedělal. Opět přidáváme, že podobných motivačních videí je plný internet, proto se nebojte a pořádně si zacvičte i vy. Při každém tahu paže udělejte dřep. Nemáte dost? Proveďte deset výskoků pokaždé, když uklidíte jednu část místnosti. Jedeme! 

Pryč s rutinou!