3 místa, kam se jezdí za exotickým luxusem

Pokud máte mnoho dní dovolené v zaměstnání, což se velmi často stává, měli byste je nějak využít. Samozřejmě se nemusíte sebrat a jet třeba na dovolenou k moři, ale klidně si udělejte jenom tři dny někde v nějakém úžasném zahraničním luxusu, kde se rozhodně nebudete nudit. Navíc, pokud máte dostatek dovolené, to znamená, že jste v práci vlastně neustále, a tak byste možná mohli mít něco našetřeno, pokud z práce takřka nevycházíte.

Samozřejmě na takový víkend, prodloužený víkend nemusíte jezdit na známá místa, mezi která se řadí nejrůznější česká zákoutí nebo podobná místa, kde se toho moc neděje. Nejezděte ani do klasického Chorvatska nebo do klasické Itálie – vždyť ani toto není to nejlepší, co můžete zažít. Raději zamiřte na místa takzvaného exotického luxusu a prozkoumejte svět z trochu jiné, luxusnější a neobvyklé perspektivy.

Kam se tedy vydat?

Mezi taková nejvíce exotická a luxusní místa se rozhodně řadí Karibik. Ten se v poslední době stal díky stále čistému a nádhernému moři jedním z nejvíce navštěvovaných, ale většinou navštěvovaný z toho důvodu, že se zde koná nějaký svatební obřad. Lidé se sem chodí brát, vezmou s sebou jen ty nejbližší a vyrazí se oddat do luxusního Karibiku. Asi doufají, že zde potkají nebo že je zde oddá nejlepší kapitán Jack Sparrow.

V poslední době se hodně míří i na Maledivy. Není se čemu divit, vždyť Maledivy dávají pohled úplně na jiný, hlavně podmořský svět. Zaplavte si zde s rybičkami všech druhů, zaplavte si zde se želvami, ale také se žraloky a prozkoumejte zde ten podvodní, podmořský svět, což se vám jen tak někde nenabídne.

Existuje ještě nějaké takové místo?

Samozřejmě těchto míst je dneska habaděj. Bali, Kanárské ostrovy nebo třeba Kuba patří také k těm luxusnějším formám dovolené, i když Kuba je obecně chudá země. Nicméně stojí za návštěvu hlavně Japonsko, Tokyo nebo třeba Rusko.