5 tipů, jak napsat diplomku za týden

Pokud nestíháte a vše necháváte na poslední chvíli, právě tento článek vám přijde vhod. Dozvíte se v něm tipy jak vaši práci dotáhnout do konce, i když máte jen minimum času.

 

1.  Nebude to perfektní

Nesnažte se o to, aby vaše práce byla perfektní a zahoďte ambice. Diplomka za tak krátký čas nebude perfektní, jde jen o to s ní uspět.

2.  Téma diplomky

Nepouštějte se nesmyslně do vědy. Žádná originální témata, žádné složité výzkumy. Nikdo to po vás nechce. Ideální téma je to, co už před vámi zpracovalo více studentů a vy máte z čeho čerpat.

3.  Vedoucí práce

Výběr vedoucího práce je klíčový. Vyberte si sympatického vedoucího, který by mohl přimhouřit oko.

4.  Jak prodloužit text?

Používejte synonyma a natahujte jimi věty. Věřte, že nakonec budete počítat každý znak a vše navíc se vám bude při vypracování diplomové práce hodit.

5.  Hodně citujte

Správně citovat je sice fuška, ale musíte na to chytře. Na některých fakultách do celkového počtu znaků započítávají i odkazy pod čarou. Čím více citací, tím více textů.

6.  Košaté formulace

Snažte se o košaté formulace a dlouhé věty. Prosté a krátké věty vám moc znaků navíc nepřinesou a vždy se ve větě najde prostor, abyste nějaké to slovo navíc přidali.

7.  Když je nejhůř

Když je nejhůř, využijte služeb odborníků a nechejte si vypracovat diplomovou práci anonymně na zakázku. Nebudete první ani poslední, kdo tímto způsobem uspěl ve studiu.