Ambuluwawa Tower jako dominanta Srí Lanky

Srí Lanka je v posledních letech opravdu velice navštěvovaná. Nemůžeme se tomu divit, vždyť mluvíme o unikátním místě, kde se snoubí krásná příroda, šumící moře a klid. A přesně to lidé od dovolené očekávají. Možná tedy ještě trochu dobrodružství. Ovšem i to na Srí Lance najdete. Stačí vyjít zdejší dominantu – tou je Ambuluwawa Tower, která je velice často označována za pohádkovou věž v oblacích.  

Ambuluwawa Tower je opravdu ihned rozpoznatelná. Je to možná až pozoruhodná bílá spirálovitá věž, která je ve tvaru kuželu. Připomíná trochu buddhistický chrám nebo stup. Pokud byste se k ní chtěli vydat, každý místní vám poradí. Přesně tato věž je orientačním bodem celého regionu.  

Jediný srílanský vrchol, kde se snoubí všechna náboženství světa 

Ambuluwawa Tower patří k tomu nejzajímavějšímu, co na Srí Lance uvidíte. A není to jenom proto, že se jedná o jediný srílanský vrchol. Věž je totiž multi-náboženským centrem čili schází se zde všechna náboženství světa. Ať už jste křesťane, buddhistou nebo hinduistou, najdete zde svůj chrám, ve kterém se můžete pomodlit.  

I když by vás možná napadlo, že zde dochází k nepokojům, když se zde schází lidé různých náboženství, pak to tak není. Je to místo, které poukazuje na dokonalou harmonii obyvatel, ať už jsou jakéhokoli vyznání. Je to ukázka toho, že lidé mohou žít na stejné místě, i když se jejich názory právě vůči náboženství liší.  

Výlet, který bude stát za to 

Výšlap na kopec, kde se věž nachází, opravdu není nic náročného. Náročnější je pak to schodiště, které se postupně sužuje a které má bezmála padesát metrů. Až ale nahoru dorazíte, octnete se před velkou bránou, do které většina lidí chodí bosa, ale pro turisty to není podmínkou. Je však třeba zaplatit vstup, který činí 300 rupií na osobu.  

Celkový výlet si budete pamatovat jako cestu do nebes. A opravdu se mezi nebesy nějakou chvíli nacházet budete. Výhled je opravdu fantastický a vidíte krásnou přírodu kolem.