Architektonické skvosty

Pokud se vám podaří najít velmi schopného projektanta, který se nebojí popustit uzdu své fantazii, může to vypadat podobně, jako na ilustrační fotografii. Hlavním záměrem je vytvořit rodinný dům nebo spíše vilku, která umí pružně reagovat na nové funkční, praktické, kompoziční a estetické požadavky.

Funkčnost a variabilita

Dům byl tak tvořen v duchu výjimečnosti a variability a nepůsobí nikterak nudně. Vzájemné propojení obytných prostor a zároveň vytvoření atypického interiéru, který se prolíná celým domem, je opravdu nádherné. Podařilo se také upravit exteriér a okolí domu tak, aby ladil navrženému interiéru. Pokud se podaří při takovém úžasném díle ještě i dodržet hlavní zásady nezbytných dílčích technických řešení, detailů a vhodných materiálů a takový dům vás finančně nezrujnuje při jeho provozu, jde tak o splněný sen.

To, co je úžasné na tomto domě, není pouze úžasná členitost, ale i množství prosklených prostor. Pokud má dům dostatek denního světla, má to obrovský vliv na psychiku i na celkový dojem z prostoru. Ušetříte také za osvětlení, i když i s tímto si určitě tvůrcové domu určitě pohráli. Obytné prostory umístěné v různých výškách jako obytný, společenský, rekreační, soukromý či odpočinkový, působí naprosto famózně. Tyto prostory jsou jistě rovněž propojeny množstvím unikátních schodišť, tak aby byl celý dům ryze funkční a praktický.

Celý dům má několik vstupů, nechybí dostatek úložných prostorů, manipulační prostory, pracovny, garáže, prostě takový dům má vše, co má správný dům mít. Obdivuhodné jsou terasy, balkony a prosklené haly s francouzskými okny a výhledem ven. Naprosto fascinující je celkový dojem. Dům je neuvěřitelně členitý. Kombinují se zde snad všechny velikosti úhlů a různé oblouky, trojúhelníky, čtverce či sloupy. Výsledný efekt je ale absolutně dokonalý. Vůbec nepůsobí přeplácaně ani kýčově.

V krabici nebo v architektonickém skvostu

Kéž bychom dovedli stavět místo nevzhledných krabic pouze takovéto architektonické skvosty. Ty co lahodí oku, nepostrádají paprsky slunce, nedostatek prostoru ani praktické využití. Jsou energeticky zvládnutelné a nenáročné na údržbu. I když při tak velkém prostoru se určitě bude hodit i nějaký pomocník na úklid. Dovedete si představit bydlení v tak úžasném domě? My totiž rozhodně ano.

Architektonické skvosty
Architektonické skvosty