Jak by měla vypadat vánoční výzdoba u vás v domě?

Svižným krokem se k nám blíží ty nejkrásnější svátky v roce. Je třeba myslet na to, že už nemáme zrovna moc času na nákup vánočních dárků, že už nemáme tolik času na uklízení nebo na pečení cukroví. Čím dřív začnete, tím dřív si budete moct vychutnávat tu krásnou vánoční atmosféru. Tak už nelelkujte a vyzdobte si váš dům, ať jste už u pečení naladěni na ty pravé, krásné, české Vánoce!

Výzdoba domu se už stala jakousi tradicí. Jenže většinou při výzdobě na něco zapomeneme. Pojďme si proto říct, jak by měla vypadat taková vánoční výzdoba u vás v domě.

Začněte exteriérem

Než se pustíte do zdobení interiéru, tedy do zdobení vašeho krásného domečku, měli byste se pustit do zdobení exteriéru, tudíž je třeba začít oblíbeným vánočním osvětlením vašeho domu. Ke střeše si připněte vánoční světýlka, ozdobte si zábradlí u schodů, které vedou k vašim hlavním domovním dveřím. Pokud máte před domem stromečky nebo pokud máte před domem nějaké keře, taky je omotejte světýlky, ať vás Ježíšek na Štědrý den dobře vidí a nepřehlédne vás!

Poté se pusťte do interiéru

Následuje zdobení interiérů. Na stole by kromě adventního věnce měla být ještě nějaká vánoční výzdoba. Většina lidí si dává na vánoční svůj vánoční hvězdu, což je skvělé, ale pokud ji tam nemáte, udělejte si jenom nějakou drobnou dekoraci z jehličí.

Samozřejmě kromě vánočního stromečku je třeba mít i pověšenou girlandu. Tu si ozdobte do stejných barev, jakými bude zářit váš stromeček. Pověsit si ji můžete do výklenků v domě nebo taky ji můžete obmotat kolem zábradlí u schodiště.

Abychom nezapomněli:

Sice je to spíše americká tradice, ale pomalu se dostává i do České republiky. Nejen, že se věší jmelí, pod kterými si musí dva dát pusu, ale taky se na střechu věší Santa – tedy u nás Ježíšek. Někdo takovou výzdobu na střeše bere jako kýč, každý musí tuto výzdobu sám uvážit.