Jak letos nazdobit vánoční stromeček moderně a originálně?

Vánoce jsou kouzelné svátky plné tradic. Je skvělé, že rodiny v dnešní hektické době stále udržují krásné vánoční tradice! Na Štědrý den se pouští lodičky z ořechových skořápek, taky se hází botou nebo se rozkrajují jablíčka. K vánočním tradicím však patří i pečení cukroví, které začínáme péct už na začátku prosince, abychom všechno perfektně stihli. Kromě toho zdobíme vánoční stromeček. Otázkou je – kdy zdobíte vánoční stromeček vy?

Vánoční stromeček je naše pýcha – mnoho rodin ho zdobí až během štědrovečerního rána, jiní ho zdobí den před Štědrým dnem, tedy 23. prosince. Kdy zdobíte vánoční stromeček vy? A už víte, jak ho letos nazdobíte?

Pokud sice víte, kdy ho budete zdobit, ale ještě nevíte, jak ho nazdobíte, přinášíme vám pár tipů, abyste letos měli stromeček nejen originálně nazdobený, ale taky aby byl moderní!

Jak ho nezdobit?

Pojďme si však nejdříve říct, jaké výzdobě se máme vyvarovat obloukem. Je třeba se vyvarovat pestrobarevným světýlkům. Už dávno se nenosí světýlka, které svítí všemi barvami, tudíž nám zničí krásný jednobarevně nazdobený stromeček. Co byste neměli nahoru věšet, tak je špice – volte raději hvězdu.

Jak stromeček nazdobit?

A teď už přejděme k samotným tipům, jak letos stromeček nazdobit originálně a moderně. Tady je pár pravidel, kterými je nutné se řídit:

  • jednobarevná světýlka
  • hvězda místo špice
  • matné baňky
  • co nejméně čokolády
  • co nejméně dlouhých třpytivých vlasců

Základem každého vánočního stromečku jsou světýlka. Ta volte jednobarevná – nesahejte po žádných pestrobarevných světýlkách, jak jsme upozorňovali výše. Místo špice si dejte hvězdu, a to nejlépe jednobarevnou (například stříbrnou, měděnou nebo zlatou). Dle hvězdy se odrazí barevnost vašeho stromečku. Moderní stromeček je takový, který není pestrobarevně nazdobený, tudíž sáhněte buď po stříbrné, nebo po zlaté či po měděné barvě. Nejkrásněji působí matné baňky, ale oživit stromeček můžete i visacími křídly.

Mnoho lidí na stromeček dává hromadu čokolády z vánoční kolekce. Tuto čokoládu si raději dejte jenom do misky na stůl, do stromečku ji nedávejte. Každý, kdo by si ji chtěl utrhnout, se buď popíchá, nebo vám shodí baňky. Stejně tak se vyvarujte kýčovitým třpytivým vlascům. Ty jenom padají a vy to musíte stále uklízet.