Jak by měly vypadat hlavní chody dne?

Zdravým životním stylem dneska žije kdekdo. Přece jenom jelikož je dnes všude plno rychlých občerstvení, není se čemu divit, když se lidé rozhodují začít jíst trochu zdravěji. Přece jen každý se chce vyhnout stále častější obezitě, která je samozřejmě životu nebezpečná. Žít zdravým životním stylem je tedy opravdu skvělá volba, kterou však mnohdy využijí ti, kteří chtějí zhubnout, protože bez nějakého zdravého a pravidelného režimu to opravdu nejde.

Samozřejmě je to i o sportování nebo o pravidelném pohybu a také o dodržování pitného režimu, ale velkou roli hraje rozhodně stravování. Stravování je osmdesát procent úspěchu a teprve díky stravě dokážete zdravě jíst.

Co se týče jednotlivých pokrmů dne, pak je nutné mít tři hlavní jídla denně a také dvě svačiny. Dopolední svačinku je nejlepší si dát v podobě například nějakého ovoce, co se týče té odpolední, kdy už by se ovoce jíst nemělo, tam by rozhodně pomohl například nějaký jogurt nebo podobná drobná dobrota. Dbát se však musí hlavně na hlavní chody dne, které by měly být přece jenom nejvýživnější, nejzdravější a nejkvalitnější.

Jakou volit snídani?

Hrozně moc lidí říká, že nejvýživnější snídaní jsou vejce a zelenina, ale druhá polovina lidí si toto nemyslí. Kdo ví, kde je tedy pravda. V mnoha případech se však stává, že vejce opravdu na snídani vyhrají, což samozřejmě není špatně. Někdo dává přednost müsli, jiní si dělají lívance ve zdravé podobě, kterých je dnes na internetu opravdu mraky.

Jaký volit oběd?

Oběd by měl být nejsytější a nejvýživnější z celého dne. Je povolena větší porce, kterou si můžeme dopřát. Doporučuje se dát si nějaké maso s nějakou vyváženou přílohou – povoleny jsou i fazolové lusky. Co se týče luštěniny, ta by měla být do našeho jídelníčku zařazena minimálně třikrát týdně.

Jaká má být večeře?

Večeře by ve zdravém stravování měla být už trochu lehčí. Povoleny jsou například méně těžké ryby, což je potravina, která by taky pravidelně měla sídlit v našem jídelníčku. Samozřejmě jsou skvělé i nejrůznější zeleninové saláty, které jsou opravdu rychlovka na přípravu.