Bydlíte v malém bytě? Pak ho nezařizujte do několika stylů bydlení

Aby se vám doma dobře žilo, je důležité svou domácnost zařídit do nejrůznějších stylů bydlení. Právě díky krásnému zařízení domácnosti bude domácnost dýchat příjemnou a útulnou atmosférou. Zatímco majitelé velkých bytů nebo zděných domků či dřevostaveb si mohou prakticky vybírat ze stylů bydlení, lidé žijící v menších bytových jednotkách si tak moc vybírat nemohou. Důvodem toho je především fakt, že mnohé styly bydlení opticky zmenšují interiéry, a to zejména svým nábytkem, který je pro dané styly typický. Jelikož už tak žijete v menších bytech, nedovolte, aby se vaše domácnost ještě víc opticky zmenšila. 

Pozor na alpský styl

Samozřejmě je několik stylů bydlení, které v menším českém bytě zkrátka nechcete. Jedním z nich je například alpský styl bydlení, který je sice krásný, který navozuje příjemnou a hřejivou atmosféru, na druhou stranu právě tento styl bydlení sází na masivní nábytek, který má tendenci domácnost opticky zmenšovat. Kromě toho jsou jeho součástí koberce na zemi, také kožešiny a velké obrazy na zdi s motivem krajiny nebo zvířat. 

Ani eklektický styl bydlení není to pravé

Už jste slyšeli o takzvaném eklektickém stylu bydlení? Je to styl bydlení, který si zakládá především na rozháranosti, jinými slovy slučuje prvky, které k sobě na první pohled vůbec nejdou nebo které k sobě zkrátka nepatří. Nehodí se hlavně do malých prostor, je specifickými svými výrazně barevnými tapetami, také geometrickými vzory. 

Klasický styl bydlení jedině na zámek

Mnohým lidem se líbí klasický styl bydlení, který by člověka takřka ihned přemístil do nějaké pohádky. Jedná se o poměrně okázalý, ale velice zdobný styl bydlení, který však zabírá obrovské množství prostoru. A to mluvíme jenom o řasených závěsech, které jsou nezbytnou součástí klasického stylu bydlení.

Dejte přednost pohodlí

Sedací vak není jen o pohodlí, stejně jako rozkládací křeslo, ale jde také o praktickou stránku bydlení.