Čemu návštěva věnuje pozornost

Naše domácnost je vlastně takovou vizitkou nás samých. Proto je třeba se na bydlení zaměřit a udržovat si ho podle našich představ. Čekáte vzácnou návštěvu, prostě někoho na kom vám záleží a chcete, aby si o vás myslel jen to nejlepší? Je třeba se na takovou návštěvu dobře připravit. Na co se tedy zaměřit?

Vůně nebo spíše zápach

Pokud člověk čeká návštěvu, měl by již nad tím celý den uvažovat a vyhnout se přípravě jídel, které by mohly vůni našeho domova na delší dobu ovlivnit. Přeci jenom něco jen tak snadno nevyvětráte, a pokud se to budete snažit přetlouct nějakým osvěžovačem, může to dopadnout ještě hůř.

Pozor si dejte, pokud budete chtít svou návštěvu naopak ohromit vůní a v dobře víře zapálíte hned několik vonných svíček či tyčinek. To je také špatně. Ne všem tohle může dělat dobře. Kdo na takové přípravky není zvyklý, může ho rozbolet hlava. Proto zapalte jen jednu svíčku či tyčinky a dejte ji do vedlejší místnoti odkud vůně bude jen lehce zavánět.

Uklizeno musí být

Je asi logické, že pokud očekáváme návštěvu, není zrovna vhodné povalovat na zemi špinavé ponožky či šlapat téměř s každým krokem po hromadě drobků. Věřte nebo ne, většina lidí nebude hodnotit, zda máte tu nejlepší televizi a nejmodernější kuchyň, ale to jestli máte uklizeno. Proto než přijmete hosty, dbejte na to, abyste měli dokonale uklizeno a to všude, protože návštěva si všimne každičkého nedostatku obzvláště, pokud je v bytě či domě poprvé, což také obnáší návštěvu provést.

Teplota

Člověk hodnotí i to, jak se v daném domě cítil. Pokud bude návštěva odcházet promrzlá či naopak na ní nebude suché místo, jak se v přetopeném bytě potila, není to zrovna šťastné. Dbejte tedy na ideální teplotu tedy cca 23 stupňů.