Chcete si odpočinout a ulevit svému tělu? Vydejte se do termálních lázní

Termální lázně nejsou jenom pro seniory, kteří nevědí, jak jinak trávit svůj čas. Nejsou ani pro ty, jejichž tělo touží po regeneraci po těžké prodělané nemoci. Termální lázně jsou popravdě pro každého, kdo touží po odpočinku a po zpomalení. Žijeme v rychlém světě, zpomalení se někdy zkrátka hodí. Nemusí vás opravdu nic bolet, abyste do termálních lázní zavítali. Pokud nad termálními lázněmi uvažujete, nabízí se otázka, do kterých zamířit.  

Samozřejmě v České republice najdeme několik termálních lázní, ale popravdě jsou lepší jiné evropské termály. Vybrali jsme několik velmi atraktivních evropských termálních lázní, kam se vyplatí zavítat. Některé jsou, co byste kamenem dohodili.  

Za termály do Rakouska 

Rakousko není tak daleko. Proto se vydejte do zdejších termálních lázní, jež nesou název Aqua Dome. Jedná se o termální lázně nabízející moderní architekturu a impozantní prostředí, kde se vám dostane vysněného odpočinku. Celé termální lázně jsou vystaveny ve tvaru krystalu, je zde mnoho visutých bazénů, také se zde nachází bazény ve tvaru misek, kde najdete jak minerální, tak sirnatou nebo slanou vodu. Samozřejmě je zde i saunový svět, také bazén s vodní gymnastickou nebo bazén pro vodní spinning.  

Za termálními lázněmi na Slovensko 

I u našich bratrů Slováků najdeme opravdu krásné termální lázně. Jsou jimi lázně Bešeňová na Slovensku, které byly vybudovány na bázi horkých pramenů termálních vod. Zdejší termální prameny využívali už dávní Keltové, nyní pomáhají hlavně na urologické problémy nebo na dýchací ústrojí.  

Za termály do Maďarska 

Maďarsko je popravdě proslulé svými termálními lázněmi. Najdeme zde například termální lázně Hévíz, které leží asi deset kilometrů od samotného Balatonu. Dostanete se sem snad všemi dopravními prostředky, čekat vás zde bude celá řada procedur, kúr nebo zábalů a terapií.