Co jste nevěděli o černém pepři

Jeho léčivé účinky znali již před dávnými časy. Nyní v moderní době, kdy máme mnoho léků, se na ně tak trochu zapomnělo a používá se spíše jako koření do kuchyně než lék, což může být veliká škoda.

Někdo preferuje jen léky z lékáren, ale jsou lidé, kteří ustupují od chemických léků a vrací se zpět k přírodní medicíně. A těchto lidí stále přibývá. Proto byste o léčivých účincích černého pepře měli vědět více. Jaké to tedy jsou?

Pepř vás vyléčí

Černý pepř není vhodný jen k dochucování různých pokrmů. Slouží také jako lék. Například odvarem z černého pepře se můžete vyléčit od angíny a také střevní infekce.

V jakých případech lze ještě nastolit léčivé působení černého pepře?

Bolest hlavy

Zda trpíte častými bolestmi hlavy a již do sebe nechcete vpravovat různé léky, které vám již stejně nezabírají, vyzkoušejte inhalaci esenciálního pepřového oleje. Bude překvapeni, jaké účinky bude mít. Proto se nebojte mít ho stále po ruce a v případě potřeby si k lahvičce přičichnout.

Trávení

Pepř je známý i tím, že podporuje chuť k jídlu. Zvyšuje funkci jater a také samozřejmě žaludku. Je takovou přírodní dezinfekcí vašich střev. Dokáže také ulevit vašim střevům od pevných látek v potravinách.

Ovšem léčba černým pepřem není vhodná pro každého z nás. Někomu by mohla naopak spíše ublížit než pomoci, což tedy není v žádném případě žádoucí výsledek. Proto by si měli dát pozor, a této léčbě se raději vyhnout, lidé s gastritidou, anémií a gastroenterologickými bolestmi.