Co zdraví jen předstírá

Lidé se dosti zaobírají tím co jí, a to je moc dobře. Přeci jenom se jedná o naše zdraví. Obchodníci ví, co na nás platí a tak nás zahrnují spoustou potravin, o kterých tvrdí jak jsou zdraví prospěšné a jak nám prospěje jejich konzumace.

Ale mnohdy není vše, jak se zdá, a to bohužel platí i v tomto případě. Je dosti oblíbené najít si jednu potravinu, o které jsme přesvědčeni, jak našemu zdraví prospívají a ono je to spíše naopak.

Pojďme se tedy podívat čemu se raději vyhnout.

Nízkotučné mléčné výrobky

Je všeobecně známo, že tuky pro naše tělo nejsou zdravé. Proto se mnozí z nás snaží je za každou cenu omezit a to všude. A tak se ve snaze za zdravím snaží zbavovat tuků ze všeho, co mají rádi a nechtějí se toho vzdát.  Často nízkotučné potraviny jsou upravovány tak, aby nám chutnaly. A my je kupovaly s myšlenkou, jak pro své tělo děláme dobře a tudíž na nich nešetříme. Ovšem je třeba číst etikety, kde se mnohdy dočteme, že vlastně náš nízkotučný jogurt má minimum tuku, ale hromadu cukru.

Cereálie

Také ve vás reklamy budí dojem, že pokud si dopřejete cereální snídani, uděláte pro své tělo jen to nejlepší? Pokud ano, dosti se pletete. Většina těchto produktů je opět plná cukru a většinou i bez potřebných proteinů. Pokud si chcete vážně zajistit zdravou snídani bohatou na živiny, dělejte si ovesnou kaši z obyčejných vloček a mléka, přidejte med a ovoce a poděkuje vám jak vaše tělo, tak peněženka.

Džusy

Sklenka džusu k snídani je pro někoho samozřejmá věc. Ovšem kolik z vás si ji připravuje čerstvou? Asi téměř nikdo, protože většinou každý z nás spěchá do práce a proto hledá ty nejrychlejší varianty, jak si dopřát něco zdravého za minimum času. A pokud nečtete poctivě etikety, můžete s tímto nápojem dostávat do těla mnoho sladidel a barviv.