Dávejte si pozor na pár věcí, které mohou zkrátit váš život

Chcete žít dlouho? Nebo chcete žít navěky? Honba za dlouhým životem začíná právě nyní, každý jeden den se počítá. To, co pro své tělo uděláme nebo neuděláme během dne, nám může život zkrátit nebo naopak prodloužit. Víte, co nám život výrazně zkracuje? 

Stejně, jako existují potraviny a zvyky, které nám dokážou život prodloužit, existují také věci, které nám dokážou život zkrátit. Pakliže nechcete umřít v brzkém mladém věku, pak se vyhýbejte níže uvedeným věcem a uvidíte, jak dlouho budete žít. Opravdu mějte na paměti, že každý den se počítá. Co jste pro svůj dlouhý život udělali dnes? 

I pitný režim vám může zkrátit život 

Pitný režim je velice důležitý. Ovšem do pitného režimu spadá všechno, co během dne vypijete, tedy i alkohol. Pokud budete pít dostatek čisté vody z kohoutku nebo bylinek, pak bude pravděpodobnost, že budete žít déle, daleko vyšší, než když váš pitný režim bude tvořit jenom alkohol, který budete popíjet po večerech. Navíc alkohol vám může způsobit bolesti hlavy, také únavu, nervozitu, zácpu či suchou sliznici.  

Dávejte si pozor na to, jak upravujete maso 

Velkou roli také hraje úprava masa. Jak si upravujete maso? Maso rozhodně do jídelníčku patří, obsahuje tělu prospěšné látky, ovšem některé úpravy masa mohou spíše tělu škodit. Nejhorší a nejvíce škodlivou úpravou masa je grilování na ohni, také se vyhýbejte smažení. Takto připravená masa mohou zkracovat lidský život, i když jsou zatraceně dobrá! 

Nosíte podpatky? 

Pokud chcete žít zdravým životním stylem, začněte nosit tenisky místo podpatků. Právě podpatky totiž nejsou nic, co by prodlužovalo život. Ničí nohy, konkrétně tedy klenbu, také mohou způsobit bolestivé křeče a problémy s páteří nebo se zády. I když podpatky vypadají krásně na noze, rozhodněte se spíše pro dlouhý život než pro chvilkovou parádu.