Dieta vhodná pro starší osoby. Jak ztratit tuk, ale ne svaly?  

Když zjistíme, že nás zdobí vrásky a naše životní zkušenosti nám dovolují brát život s humorem a nadhledem, je potřeba přizpůsobit své stravování pomaleji spalujícímu metabolismu. Jak na dietu, která je pro nás vhodná?  

Na drasťáky zapomeňte 

Koho bude zajímat, že se snažíte ukázat v nových úžasných plavkách, když budete na plovárně místo úsměvů rozdávat mdloby. Na drastické diety byste měli rovnou zapomenout. Mohou vést k poruchám metabolismu i k výkyvům tlaku. Když je nám více než šedesát, není dobré hladovět nebo se omezovat. Samozřejmě vždy berte v potaz také svůj aktuální zdravotní stav.  

Bílkoviny si nikterak neubírejte 

Až se budete snažit o zhubnutí pár kil, sledujte složení potravin, které přijímáte. Snížení počtu kalorií je na místě. Rozhodně byste ale neměli ubírat bílkovin. Bílkoviny jsou nezbytně nutné pro naši svalovou tkáň, ale také pro výživu kostí. Pevné tělo je přeci to, co potřebujeme nejvíce. Snažte se proto snížit kalorie. Budou vám mizet tukové polštářky, nikoliv svalová hmota.  

Kalorie tělu příliš nepomáhají 

Studie, které zkoumaly zdravý úbytek váhy u osob vyššího věku, prokazují, že důležité je konzumovat dostatek bílkovin a sacharidů naopak co nejvíce ubrat. Rozhodně to neznamená, že byste měli přestat jíst to, na co jste zvyklí. Bude se vám ale hodit nahradit sladké potraviny těmi, které obsahují bílkoviny. Tak se vám podaří zhubnout i několik kilogramů během půl roku. Nemusíte přitom pociťovat hlad, který opravdu žádoucí není.  

Při dietě se zaměřte na snížení počtu kalorií. Jejich vysoký příjem ovlivňuje negativně celý metabolismus a vede k přibírání na váze. Snažte se, abyste zbytečně neriskovali zdravotní komplikace, které s sebou vyšší váha nese. Bílkoviny nahraďte tedy sacharidy a budete se cítit mnohem lépe. Kila půjdou dolů přirozeně a příjemně.