Jaká místa si nenechat na Bali ujít? 

Lidé v současné době míří za exotikou, protože zkrátka chtějí poznat jiný svět, jinou kulturu a zároveň si skvěle odpočinout na sluníčku za příjemné teploty. Mezi vůbec nejatraktivnější destinace patří Bali, kde je to ostatně i velice levné. Pokud i vy míříte na toto místo, prozradíme vám několik míst, která si zde nenechat ujít. Zatímco některá jsou známější, jiná nejsou tolik známá čili se zde nesetkáte s takovým množstvím turistů. 

Když budete na poloostrově Bukit 

Bali můžeme rozdělit na několik poloostrovů, z nichž každý má, co nabídnout. Pakliže se budete nacházet na poloostrově Bukit, vymotáte se z ulic rušného velkoměsta a užijete si zde bezesporu skvělý surfing.  

Pokud budete mít chvilku, vydat se můžete například k Uluwatu Temple, což je chrám na útesu, kde cestu bude zpříjemňovat obrovské množství opic. Doporučujeme sem zamířit hlavně při západu slunce, který zde má zvláštní kouzlo. Kromě toho stojí za navštívení i pěkná pláž s neuvěřitelným výhledem Pantai Tegal Wangi. 

Když budete na ostrově Nusa Penida 

Že vaše kroky směřují spíše na ostrov Nusa Penida? Toto místo je jednoznačně jedním z nejoblíbenějších mezi turisty, proto se připravte na větší masu turistů. Sem se jezdí hlavně za nádhernými plážemi a útesy, které jen tak někde neuvidíte. Ve vnitrozemí se pak nachází krásné místní vesničky, ve kterých vás překvapí milost a otevřenost místních.  

Když budete na Ubudu 

Řadu turistů to láká také do vnitrozemí Bali, konkrétně do historického a zároveň také kulturního centra Ubud. Člověk zde stráví i několik dní, protože seznam toho, co zde vidět, nemá konce. Během dne se můžete kochat zdejšími trhy, navštívit Saraswati Temple nebo Campuhan Ridge Walk.  

Jedním z nejoblíbenějších turistických cílů je dále Monkey Forest, což je les, který doslova okupují opice. Člověk mezi nimi může volně chodit a pozorovat je.