Fakta, která vás přesvědčí o užívání kolagenu

Kolagen je dnes k dostání v mnoha provedeních a formách. Existuje kolagen v prášku, také kolagen v tabletách a mimo jiné i elixír mládí jménem Rays of Beauty, který vám přinese opětovaně mladou pokožku a pružnou pleť. V poslední době používají kolagen i mnohé celebrity. Proto nad tímto přípravkem možná také uvažujete. Pojďme si zmínit několik faktů, které vás rozhodně o užívání kolagenu přesvědčí. Kolagen totiž není jenom účinným bojovníkem proti vráskám, jeho zdravotní benefity neznají mezí. 

Kolagen pro zdravé klouby a pevné kosti

Jen málokdo si uvědomuje, že kolagen jakožto ve vodě nerozpustná bílkovina je obsažena prakticky ve všech částech našeho těla. Najdeme ho nejen v pokožce a naší pleti, ale také v kloubech, kostech a chrupavkách. Bohužel i z těchto míst se po třicátém roce života začne vytrácet, proto je důležité ho zejména po zmiňované třicítce do těla opětovaně doplnit. 

Jedním z faktů tedy je, že kolagen udržuje klouby zdravé a kosti pevné i ve věku, kdy nás právě tyto části těla nesnesitelně bolí a cítíme je při větší fyzické námaze. 

Kolagen pro vlasy i nehty

Kromě toho, že je kolagen obsažen v pleti, pokožce a také v našich kostech, kloubech a chrupavkách, je také obsažen i ve vlasech a nehtech. Když se kolagen začne z našeho těla vytrácet, začnou naše vlasy slábnout a nehty se lámat. Je proto důležité doplnit kolagen už jen z důvodu opětovaného získání pevných nehtů a zdravých vlasů. 

Podle odborníků umí kolagen zabránit padání vlasů, plešatění, také předchází roztřepeným konečkům či ztrátě lesku. U nehtů podporuje jejich růst a obecně jsou pevnější stejně jako vlasy. 

Kolagen užívejte i v období mateřství

Dalším faktem je, že je kolagen jakožto ve vodě nerozpustná bílkovina potřebná a prospěšná i v období mateřství. Během tohoto období prochází ženy řadou proměn, často nadcházející maminky trápí řada zdravotních problémů. Všemu může předejít právě dostatečná hladina kolagenu v těle, který dokonce umí dostat ženu znovu do kondice po náročném porodu, a ještě náročnějším kojení.