Gibraltar se nově pyšní prosklenou vyhlídkou. Troufnete si?

Určitě jste už slyšeli o prosklených chodnících a vyhlídkách na dech beroucí krajinu. Jedná se o turistické atrakce, které rostou především v Číně. Nově taková skleněná vyhlídka vyrostla na Gibraltaru, kde se ihned stala populární. Mnoho lidí by si řeklo, že je to zábava jenom pro odvážné jedince, ale věřte tomu nebo ne, troufnou si na ni i ti, kteří odvahou zrovna neoplývají. Pokud jste o nové gibraltarské vyhlídce neslyšeli, rádi vás s ní seznámíme.

Evropský Gibraltar je turistická atrakce sama o sobě. Lidé sem jezdí v hojném množství, protože chtějí zažít to pravé dobrodružství. Jestliže se sem vydáte v blízké době, zažijete dobrodružství ještě o něco větší než do teď. Vyrostla zde totiž skleněná vyhlídka, která láká turisty z celého světa.

Najdete ji na tamní příkré skále, a to zhruba ve výšce 340 metrů nad mořem. Je tedy jasné, že odtud dohlédnete až do nádherné Afriky!

Jak se vyhlídka jmenuje?

Pokud budete vyhlídku hledat na internetu nebo přímo na Gibraltaru, měli byste vědět, jak se vlastně jmenuje. Pojmenována byla Skywalk a otevřela se slavnostně za účasti Marka Hamila, tedy hlavního představitele Luka Skywalkera z legendárných Hvězdných válek. Je tedy víc než jasné, že se jednalo o hvězdné otevření přímo pod širým nebem.

Je zajímavé, že nová skleněná vyhlídka byla vybudována na už existujících základech, které podle informací pochází až z dob druhé světové války.

Gibraltar doslova na dlani

Jak jsme zmínili, vyhlídka je postavena na tamějším vrcholu, a sice na Gibraltarské skále, která se rozprostírá takřka po celém území Gibraltaru. Pokud už budete na vyhlídce, můžete se odtud dostat i do nedaleké přírodní rezervace Upper Rock Nature Reserve. Rezervace je známá především díky visutému mostu. Nachází se zde taky Gibraltar Ape’s Den, kde si „potykáte“ se zdejšími obyvateli – s makaky.