I o postel se musíme starat

Postel je místo, kde bychom si měli dobře odpočinout. Nakupujeme si lepší a lepší matrace, abychom ulevili naši páteři a vyspali se, jak se říká do růžova. Ale v létě je třeba se o matrace lépe starat.

Vzhledem k tomu, že teploty jsou často dosti vysoké i v noci, je potřeba matrace chránit před potem, která naše tělo v horké letní noci produkuje. Máme pár rad, jak na to!

Větrejte

Pokud nechcete mít z postele hnízdo roztočů a plísní je třeba proto udělat hlavní krok. A to po teplé noci, kdy jsme se dosti zapotili lůžkoviny řádně vyvětrat. Takže se nebojte dát peřiny a polštáře pěkně vysušit na slunce. Tím odstraníme nadbytečnou vlhkost, které způsobuje vznik plísní. Mezi tím než se nám prosuší polštáře a peřiny nám pěkně vyvětrá i matrace.

Informace

Už při nákupu je třeba se zeptat, zda je matrace oboustranná. Pokud ano je třeba zjistit, která strana je vhodnější na zimu a která na léto. U některých typů matrací totiž může jedna ze stran více hřát. A to v létě vážně asi nechceme že.

Chrániče

Už jste slyšeli o ochranných povlacích na matrace? Ty dražší už je mají automaticky. Chránič je snímatelný a dá se vyprat. Což je skvělé a hygienické. Lze také přikoupit nepromokavé chrániče matrace. Ty jsou taky báječnou vychytávkou. Díky nim se pot k matraci nedostane. Kdo má doma malé děti, nemusí se o matraci bát v případě, že dítko v noci zaspí čůrání nebo se mu povede vylít do postele například čaj. Matrace bude suchá a nepromokavý chránič se vypere.