Jak doma vyčistit vzduch? Žijte v domácnosti bez alergenů a prachu

Patříte mezi alergiky? Pak pravděpodobně chcete mít svou domácnost bez nečistot a bez jakýchkoli alergenů. Chcete mít hlavně čisté ovzduší, protože to je základem všeho. Pokud patříte k lidem, kteří nechtějí investovat do čističky vzduchu, která by mohla vzduch v domácnosti nádherně pročistit, poradíme vám jiné způsoby, jak si vzduch v interiéru vyčistit tak, že se vám v něm bude žít skutečně skvěle.  

Říká se, že i když vzduch venku není zrovna nejčistší, doma máme vzduch daleko špinavější než venku. Důvodem je to, že ve vzduchu v interiéru poletuje daleko více plísní a prachu, venku se s takovým množstvím nečistot ve vzduchu nesetkáme. Jelikož ale trávíme velkou spoustu času právě doma, měli bychom se snažit o to, aby vzduch v interiéru byl opravdu čistý.  

Otevírejte okna 

Ptáte se, jak vyčistit vzduch v interiéru? První pravidlo zní – otevírejte každý den okna. I když je venku zima, stejně doporučujeme okna otevřít. Jedná se o nejrychlejší a zároveň také nejjednodušší způsob, jak vzduch v domácnosti nejen vyčistit, ale také ho zvlhčit a osvěžit. Pokud nebudete dlouho větrat, v domácnosti a ve vzduchu naroste velké množství oxidu uhličitého, který navodí ospalost a únavu.  

Perte ručníky 

Věděli jste, že v ručnících se usazují plísně a bakterie? Zejména, pokud nejsou sušeny ve větrané místnosti, kterou koupelna zkrátka nebývá. Proto perte ručníky ideálně dvakrát do týdne. I když spotřebujete trochu více vody, prospějete vašemu zdraví, které jinak trpí. Společně s ručníky vyperte i koupelnovou předložku, pokud ji v koupelně máte. 

Vytírejte 

Prach se usazuje hlavně na podlahu, proto nezapomeňte na pravidelné vytírání. Pokud máte v místnosti linoleum nebo dlaždice, vytírejte klidně i dvakrát do týdne. Je to záležitost chvilky, ale opět vám vaše zdraví poděkuje. Nebudete totiž dýchat prach a nebudete tak vyvolávat zbytečně alergie, které vám jen znepříjemňují život.