Jak jíst více ovoce 

Rádi byste zlepšili své stravovací návyky a zařadili do jídelníčku více ovoce? Připravili jsme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se může zásadně zvýšit příjem vitamínů. 

Ovoce jako doplněk k běžným jídlům 

Perfektním tipem pro jednoduché navýšení množství konzumovaného ovoce, je jeho využití jako „přílohy“ k běžným sladkým pokrmům. Výborně se hodí například do různých kaší. 

Náhrada sladkostí 

Nemůžete si odpustit jezení sladkostí? Konzumací ovoce můžete zabít dvě mouchy jednou ranou. Jednoduché cukry přijímané z ovoce vám zprocesované sladkosti mohou snadno nahradit a zároveň zvýšit množství vitamínu a dalších žádoucích látek, které jsou v ovoci obsaženy. 

Ovocné saláty 

Ovocné saláty nemají v tuzemských jídelníčcích obvykle příliš pevné místo. Jedná se však doslova o vitamínovou bombu, která vám samozřejmě výrazně navýší celkový příjem konzumovaného ovoce. Utvořit můžete hned několik různých variací podle vašich oblíbených druhů. Zajímavé je i doplnění o zdravé tuky v podobě nejrůznějších ořechů. 

Džusy a jiné tekutiny 

Ovoce můžete konzumovat i skrze různé ovocné nápoje a freshe. Jestliže váš běžný příjem není dostatečný a nevidíte příliš příležitosti pro zařazení dalších ovocných jídel do vašeho jídelníčku, může pro vás být jejich vypití zajímavou alternativou. Vždy si však dejte pozor na obsah přidaného cukru nebo dalších nežádoucích látek, které se mohou v nápojích nacházet. 

Pravidelné nákupy 

Našim posledním tipem je zařazení ovoce na pravidelný nákupní seznam. Pokud budete mít v domácích zásobách stále dostatek různých druhů, bude vaše konzumace velmi výrazně usnadněna a určitě se vám podaří spotřebovat větší množství. Udělejte si z nákupů ovoce pravidelný zvyk a postupem času si ho jistě osvojíte.