Jak překonat chuť na sladké?

Jste aktuálně na cestě za štíhlou a sexy postavou? V tom případě vám možná kříží cestu sladkosti a cukrovinky, které se vás prakticky denně snaží dostat na druhou stranu. I když se snažíte jíst zdravě, stejně vás lízátka nebo čokoláda vykukující z pultů obchodů opravdu láká. Prozraďme si účinné a ověřené tipy, které vás mlsného jazýčku zbaví. 

Zdravá snídaně je základem každého dne 

Věděli jste, že od toho, jak bohatá a zdravá bude vaše snídaně se také odrazí chutě, které budete během dne mít? V ideálním případě byste tedy měli začít zdravou snídaní, která bude klidně sladkého charakteru. Vafle stejně jako lívance je možné připravit tak, aby byly v kompetenci se zdravým stravováním. 

Snídaně by měla obsahovat také nějaké sacharidy. I když většina lidí od nich odvrací svůj zrak, je pravdou, že právě sacharidy jsou také pro tělo důležité.  

Pravidelné stravování je klíčem 

Aby vás nepohlcovaly chutě na sladké či na cokoliv nezdravého, jezte pravidelně. Pravidelné stravování dostává člověka do jakési rovnováhy a učí tělo tomu, aby si netvořilo řádné zásoby. Tělo zkrátka a dobře ví, že dostane najíst, proto nemá strach či obavy z jiných scénářů.  

K pravidelnému stravování však patří i svačina. Na tu se bohužel zapomíná, což je samozřejmě špatně. Nakrájejte si proto alespoň obyčejné jablíčko, dopřejte si lžičku arašídového másla nebo snězte alespoň jogurt, který můžete sem tam obměnit za tvaroh. 

Bylinkové čaje umí divy 

Chutě na sladké samozřejmě ovlivňuje i to, co pijete. Voda někdy neuspokojí mlsný jazýček dostatečně, i když je zpestřena o plátky citronu a okurky. Místo ní proto volte bylinkové čaje, které jsou plné antioxidantů a pokud do nich nepřidáte cukru, jsou také bez kalorií. 

A i když v sobě kalorie neukrývají, dokážou opravdu zaručeně zahnat chutě na sladké.