Na co nezapomenout před dovolenou?

Doba dovolených ještě neskončila. Pokud se chystáte vyjet za hranice, nesmíte zapomenout na několik věcí. Sepsali jsme jednoduchý seznam toho, co byste doma rozhodně neměli nechat. Stačí si všechny body pouze opsat a při jejich splnění odškrtávat jeden po druhém. Tak vzhůru do toho! 

Bez dokladů nejezděte 

Co konkrétního byste neměli zapomenout? Bezesporu doklady. Do této kategorie spadají pasy, občanské průkazy, kartičky pojišťoven, případně také doklad o očkování proti koronaviru, pakliže jste si tečku nechali píchnout. S tím bude cestování o něco pohodlnější a snazší záležitostí.  

Pokud jste se rozhodli pustit se na road trip a máte sjednaný mezinárodní řidičský průkaz, také si ho zabalte s sebou. Jeho sjednání není nic zdlouhavého nebo těžkého, trvá to sotva pár minut a padesát korun k tomu.  

Pojištění jako další bod na seznamu 

Na co se nejčastěji zapomíná je cestovní pojištění. Člověk se vždycky domnívá, že ho nic nepředvídatelného nebo překvapivého na cestách potkat nemůže, ale opak je pravdou. Jak se říká, o náhody není na světě nouze, proto na ně buďte připraveni.  

Abyste se vyvarovali zbytečným nákladům, které souvisí s nutným uhrazením způsobilých škod při autonehodě, raději si ono cestovní pojištění zřiďte. Vyjde na pár stovek korun čili nebude rapidní čárou přes váš rozpočet na dovolenou, jeho přítomnost však při cestování víc, než oceníte. 

Lékárnička je nezbytností 

Ať už jste se rozhodli cestovat autem nebo vlakem, cestovní lékárnička je další na seznamu. Nemusí být rozsáhlá, velká a nemusí toho ukrývat mnoho, ovšem základ by se v ní nacházet měl. Konkrétně tím myslíme náplasti, dezinfekce, také běžné léky, jako jsou léky na horečku, nevolnost, proti nespavosti nebo na bolest obecně.  

Samozřejmostí jsou léky, které pravidelně užíváte. Ty mějte ideálně s sebou v příručním zavazadle a nenechávejte je v kufru. V takovém případě. Byste se k nim jen stěží dostávali, když by byly zapotřebí.