Jak si připravit svěží smoothie 

Připravit si svěží smoothie není žádná věda. Jak už bylo zmíněno, koktejlový nápoj se skládá pouze z toho, co máte nejraději. A tak upusťte uzdu nejen své fantazii, ale i svým chuťovým buňkám a po využití slevy na tescoma.sk, kde jste si zakoupili kvalitní mixér, veškeré ingredience do něj naházejte.  

Za základ opravdu kvalitního a zdravého smoothie se právě mixér považuje. Nápoj by měl být konzistentně opravdu hladký. Jestli se však poté budete držet zajetých středomořských tradit, kde se do smoothie házely pouze druhy ovoce a zeleniny, které se potřebovaly nutně spotřebovat, nebo nápoj zpestříte o oříšky či med, to je ryze na vás. 

Dejte zelené zelenou 

Když jsme však u přípravy svěžího smoothie, jedno doporučení pro vás máme. Nebojte se přidávat do koktejlového nápoje zelené potraviny. Zelená je dobrá, říká se ve světě zdravého stravování. Zelené ovoce i zelenina totiž obsahují pořádnou dávku mikro a makroživin, navíc udržují hladinu cukru v krvi pod kontrolou. Zpestřete tedy své smoothie o listy špenátu, neprohloupíte. 

Už máte připravenou svou energii na celý den? 

Svěží smoothie = nápoj z nejčerstvějších ingrediencí takové chuti, kterou máte rádi. Už máte připravenou svou pořádnou porci energie, která vás bude pohánět po celý zbytek dne? 

Rostlinná strava, kam ostatně pití smoothie patří, jelikož je vyrobené z ovoce a zeleniny, má kromě toho, že dodává tělu potřebnou energii, i řadu dalších skvělých zdravotních benefitů. Spadá sem například podpora imunitního systému, ze kterého se rázem stává nepoddajné rytířské brnění. Dochází také ke snížení pravděpodobnosti vzniku chronických onemocnění. A podporuje se celková fyzická kondice.  

Mimochodem, pravidelné pití smoothie a doplňování tolik potřebných vitamínů prospívá i naší pleti, která je rázem svěžejší a na první pohled více mladistvá.