Jak správně pečovat o stříbrné náušnice 

Módní doplňky jsou nedílnou součástí našich outfitů. Do této kategorie spadají nejen kabelky, ale také šperky, a to samozřejmě i stříbrné náušnice. V současné době je stříbro velmi využívané a jedná se o investici, které nebudou ženy litovat. Aby se však z tohoto šperku těšily dlouhé roky, musí vědět, jak o stříbrné drobnosti správně pečovat. Ani stříbro není nenáročné, i když toho nevyžaduje příliš. 

Stříbro lze vyčistit i doma 

Ať už vlastníte ve své sbírce krásné stříbrné náušnice, nebo jste před lety dali přednost spíše náramkům nebo prstýnkům, vždycky platí, že stříbro můžete vyčistit i v pohodlí domova. Pokud se vám zdá, že stříbro začíná černat, což je naprosto přirozený proces, nakápněte do teplé vody prostředek na mytí nádobí a do bublinek namočte měkký hadřík. S takto připraveným hadříkem můžete šperk omýt.  

Pokud jsou šperky poseté drobnými kamínky, raději vezměte do rukou měkký kartáček, se kterým udělejte to samé, jen kolem aplikací buďte velmi opatrní. Nechcete odstranit ani nijak poškodit či poškrábat vložený kámen. 

Až bude šperk vyčištěný, opláchněte ho studenou vodou a následně vyleštěte hadříkem. Snažte se použít takový který nemá tendenci pouštět nitky. 

Zaneste stříbro k profesionálům 

Samozřejmě je zde další alternativa, a tou je profesionální čištění. Pokud si netroufáte na domácí čištění, případně pokud nemáte dostatek času, je toto řešení ideálním východiskem ze situace. Jen si tedy najděte takového zlatníka, který má za sebou dostatek pozitivních referencí. Zejména, když mu vkládáte do rukou šperky, které jsou posety drahými kameny. 

Nezapomínejte na prevenci 

Abyste se však příliš častému čištění vyhnuli, případně abyste své stříbrné módní doplňky šetřili, nezapomínejte na prevenci. Sem spadá například sundávání stříbrných náušnic nebo prstenů v případě, že jdete plavat. Chlor není pro šperky zrovna přívětivý. Stejně tak si dejte pozor, abyste šperky nezanesli nějakou kosmetikou, krémy nebo parfémy obsahující chemické látky.  

A nakonec si v nejlepším případě pořiďte šperkovnici, abyste šperky ochránili nejen před vlhkostí, ale i prachem či jiným zanesením.