Jak si správně vybrat boty?

Rozhodli jste si koupit zbrusu nové boty? Určitě vás v obchodech láká vícero kousků, ale měli byste zbystřit jenom nad konkrétními kousky, které jsou zrovna in. Ostatně je třeba konstatovat, že při vybírání obuvi nehraje roli jenom to, jak boty vypadají nebo jakou mají značku. Obuv by měla být hlavně zdravotně nezávadná, proto ji vybírejte s rozvahou. Abyste si vybrali ty správné boty, poradíme vám, jak na to.  

Každý člověk by měl být během nakupování zodpovědný. Pokud si pořizujeme boty, měli bychom si pořizovat jenom takové boty, které nepřinesou škodu nejen našim nohám, ale také které nepřinesou škodu přírodě okolo. Cena a vzhled, respektive značka je to druhořadé.  

Vždycky hleďte na materiál 

Při výběru ideálních bot bychom se ze všeho nejdříve měli dívat na materiál, z jakého jsou boty vyrobeny. Ideální jsou takové materiály, které dlouho vydrží, proto zvolte třeba kůži. Při výběru vhodné obuvi se však zajímejte i o materiál, z něhož je vyrobená stélka. Ta by měla být vyrobena ideálně z organické bavlny nebo třeba z tencelu, během jehož výroby se šetří s chemikáliemi.  

V poslední době mnohé módní značky začaly používat recyklovaný polyester, i takové boty jsou pro vás atraktivní, pokud chcete šetřit nohu i přírodu zároveň.  

Na pohodlí záleží 

V každém případě by měla být bota pohodlná. Nekupujte si obuv, která je vám naopak nepohodlná, mohli byste na to později doplatit třeba tak, že se vám začnou dělat puchýře. Bota by měla být taková, jako kdybyste stáli na měkkém koberci. Měli byste v ní vydržet být i několik dlouhých hodin.  

I když vám obuv v obchodě seděla, raději se v ní projděte ještě doma. Tím se jen utvrdíte v tom, že vám obuv dobře sedí a že ji opravdu nechcete vyměnit. Pokud vám bota nesedí, je ještě možnost ji vrátit.