Jak snížit příjem sacharidů 

Snažíte se hubnout a snižovat počet konzumovaných sacharidů ve vašem jídelníčku? Připravili jsme pro vás čtyři jednoduché tipy, které vám mohou snahu výrazně zjednodušit. 

Vyhněte se sladkému pití 

Pokud se chystáte omezit příjem cukrů ve svém jídelníčku prvním a tím nejjednodušším krokem by mělo být omezení sladkého pití. Pokud se vyžíváte ve sladkých nápojích, množství přijímaných cukrů se vám bude rapidně navyšovat. Zkuste nahradit tyto nápoje prostřednictvím neslazených vod nebo čajů. Pokud si sladké pití opravdu nemůžete odpustit, může pro vás být alternativou občasné zařazení nekalorických variant nápojů s umělými sladily. 

Nahraďte sladkosti jinými alternativami 

Podobná je samozřejmě situace i ohledně sladkostí. Jejich konzumace zásadně navyšuje hodnoty přijímané energie a obzvláště pak rychlých cukrů. Pokuste se je proto nahradit komplexními zdroji sacharidů či tuků nebo ovocem. Pokud si sladkosti nechcete odpustit za žádnou cenu, zkuste alespoň volit co nejzdravější alternativy s nižším obsahem rychlých cukrů. 

Jezte dostatek kvalitních živin 

Chuť na sladké přichází zejména v případech, kdy vaše tělo nemá dostatek kvalitních živin přijímaných ze zdravé stravy. Naplánujte si proto jídelní plán, který bude obsahovat dostatek kalorií a makroživin, čímž se vám může podařit chutě do značné míry eliminovat. 

Myslete udržitelně a dlouhodobě 

Jste zvyklí jíst velké množství cukrů a sacharidů po dobu několika let? Nesnažte se ihned kompletně eliminovat veškerý příjem. Klíčem k úspěchu by pro vás měla být dlouhodobá perspektiva a plánování s ohledem na udržitelnost. Konzistence vám jistě zajistí v delším horizontu požadované výsledky.