Jak vyčistit semišové boty krok po kroku

Semišové boty nosíme během zimy s velkou oblibou. I když je pravdou, že sníh způsobuje na botách nehezké mapy, které poté jenom stěží dostáváme dolů. Pokud jste i vy majiteli semišové obuvi, která pravděpodobně nikdy nevyjde z módy, nabízí se otázka, jak je vyčistit. Přece jenom mluvíme o botách, které ve sněhu trpí.  

Připravte si potřebné náčiní 

Ještě předtím, než se pustíte do čištění semišové obuvi, je třeba si připravit vhodné náčiní. Myslíme tím kupříkladu kartáčky, které budete potřebovat. Tyto kartáčky by měly být z jedné strany gumové a z druhé drátěné. Jednou stranou se totiž bude bota čistit, druhou pak česat.  

Postrádat nesmíte ani houbičku, která bude šetrnější než kartáček, pokud se vám s ním špatně zachází. A potřebná je také čistící pěna, která je určená přesně na semiš. Tu najdete v jakékoli prodejně s obuví.  

Hodit se vám bude i roztok vody s mýdlem.  

Jak postupovat při čištění semišových bot 

Pokud máte nachystané všechno potřebné vybavení, nezbývá nic jiného než se pustit do čištění. Ať už použijete mýdlový roztok nebo použijete pěnu, kterou jste zakoupili a která je určená přímo pro semiš, v obou případech je třeba přistupovat k čištění krouživými pohyby. Tím, že budete čistit boty krouživými pohyby, tím semiš jemně čistíte a zároveň ho krapet češete.  

V případě, že čistíte s pomocí pěny na semiš, používejte zásadně speciální kartáček nebo houby – žádný jiný pomocník na čištění není povolen. 

Během čištění se zabývejte jenom místy, kde jsou fleky a skvrny. Místě, kde se fleky a skvrny nevyskytují, jenom přejděte a nechte je být.  

Po vyčištění se boty nechávají sušit zásadně venku, a to ve stínu. Přímé sluníčko není dobré. Co ale dobré je, je nechávat sušit boty u zdroje tepla (ale ne přímo pod ním). A až boty uschnou, dejte do původního stavu tak, že je učešete kartáčem.