Jak vypadá nepraktická kuchyně?

Ať už jste si koupili pozemek a chcete stavět vysněný dům nebo si jen přejete rekonstruovat svou dosavadní kuchyni, je třeba vědět, co je zrovna moderní. Určitě nechcete investovat do kuchyně, která nebude moderní nebo která bude moderní jen pár měsíců či let. Mnozí lidé se však nechávají tak unést moderností, že zapomínají na praktičnost. A to je ostatně u kuchyní to nejpodstatnější a nejdůležitější. Pokud není kuchyně praktická, je člověku doslova k ničemu. Pojďme si proto říct, jak taková nepraktická kuchyně vypadá, abychom věděli, čemu se v budoucnu vyvarovat a na co si dát pozor při zařizování kuchyně jako takové.

Jak vypadá nepraktická kuchyně?

  • Bez úchytek. Kuchyně by měla mít nábytkové úchytky, přes to nejede vlak. Otvírání cvaknutím zanechává na skříňkách otisky prstů a skříňky tak vypadají neustále upatlané a nehezké. Nábytkové úchytky tu byly, jsou a budou.
  • S malou pracovní deskou. Nepraktická kuchyně má malou pracovní desku. Kuchyňské desky by měly být rozhodně velké, aby se na ně vešly pomocné kuchyňské spotřebiče a abychom na nich mohli leccos připravovat. Malé kuchyňské desky znamenají problematičtější vaření i pečení.
  • Mělké dřezy jsou dalším problémem, který dělá kuchyni nepraktickou. Přece chcete, abyste nádobí umyli snadno, rychle, dostatečně a aby přitom nebylo vybryndáno mnoho vody. Mělké kuchyňské dřezy proto nahraďte těmi hlubokými.
  • Nízké dřezové baterie jsou další věcí, které se vyhněte. Volte raději vysoké dřezové baterie, které jsou praktické a které vám nijak nebudou při umývání nádobí překážet.
  • Málo úložného prostoru. Při zřizování kuchyně dbejte na to, abyste měli dostatek prostoru v celé kuchyni. Musíte mít hodně skříněk, hodně šuplíků a také poliček, kam budete schovávat všechny potřebné kuchyňské pomocníky a také nádobí a další potřebné věci do kuchyně.