Jak začít konečně dodržovat pitný režim?

Dodržovat pitný režim, to je víc než důležité. Pokud nedodržujete pitný režim, tělo je dehydratované, má to posléze dopad na váš celý organismus i na vaše zdraví. Pod pitným režimem si však musíme představit zejména pití kohoutkové, čisté vody, nikoli popíjení alkoholu nebo bublinkových, sladkých šťáv. Pokud s dodržováním pitného režimu máte problém, víme, jak ho začít konečně dodržovat.  

Voda má v lidském těle opravdu nezastupitelnou funkci. Udržuje správnou hladinu elektrolytů, také udržuje správnou hladinu krevního tlaku. Podporuje zdraví buněk, také promazává klouby nebo reguluje tělesnou teplotu. Dostatečně pít, to je tedy opravdu základ pevného zdraví. Jak jsme však zmínili, mnozí lidé mohou mít s dodržováním pitného režimu velký problém, ale s tím pomůžeme.  

Mějte u sebe neustále láhev 

Když někdo potřebuje začít jíst pravidelně, chystá si i do práce krabičky, v nichž je vyvážená porce zdravého a pestrého jídla. Pokud potřebujete začít pít dostatek vody, mějte u sebe vždycky láhev, kterou můžete po jejím vypití znovu naplnit. Uvidíte, že vás plnění bude opravdu bavit, najednou budete pít o sto, šest. Ideální jsou půllitrové láhve, které nezaberou v kabelce tolik místa. Jen si spočítejte, kolik takových láhví musíte za den vypít. Odborníci doporučují, abyste vypili denně aspoň dva litry vody.  

I upomínky pomáhají 

Pokud jste tak zaneprázdnění, že zapomínáte pít, doporučujeme si nastavit upomínky do telefonu. Ty vám třeba každou půl hodinu připomenou, že je čas se napít. I když nebudete mít žízeň, svůj mobilní telefon poslechněte. Dokonce dnes existují i chytré mobilní aplikace, které připomínají lidem jejich pitný režim. To stojí rozhodně za vyzkoušení! 

Když vám voda nechutná 

Mnozí lidé mají problém s tím, že jim voda zkrátka nechutná. Těmto lidem doporučujeme ochutit si vodu tím, co je zdravé. Ochuťte si vodu proto mátou, citronem nebo třeba limetou, případně okurkou nebo meduňkou.