Jak zařídit malý byt, aby mu nic nechybělo?

Pokud se stěhujete do malého bytu, tak interiérové dveře vás pravděpodobně budou také zajímat. Budete si pohrávat i s takovými detaily, jako jsou kliky na dveře, protože v rozměrově malém interiéru vynikne i taková maličkost. Ať už vás donutilo cokoliv k tomu, abyste přijmuli nájemné v menší bytové jednotce, zařiďte si ji tak, aby vám v ní ke spokojenosti a šťastnému životu vůbec nic nechybělo.  

TIP: Nadčasové jsou nerezové kliky

Byty menších rozměrů jako nový trend 

Zařizování menšího příbytku může být trochu obtížné, zejména pokud se do něj snažíte vměstnat naprosto všechno, co ke spokojenému životu vlastně potřebujete. Je ale pravdou, že bychom se s rozměry a zařízením takových bytů měli co nejdříve ztotožnit, protože se pravděpodobně jedná o nastupující trend. Zejména pokud země zchudne a nebude u nás tolik turistů, hotely se pravděpodobně začnou měnit na takto malé byty. Na jednu stranu skvělé, protože alespoň nebudou chátrat a vyřeší se situace na nemovitostním trhu, na druhou stranu nastane v hlavách lidí otázka: „Jak si takové bydlení zařídit?” 

Jak zařídit malý prostor? 

Nemusíte však dlouho přemýšlet nad tím, jak takový interiér vlastně zařídit. Možností, jak to udělat je celá spousta. Laďte hlavně celý prostor, a to včetně každého detailu. S každým rohem počítejte a snažte pracovat s tím, co vám bydlení nabízí.  

Sázejte spíše na světlé, neutrální odstíny, které opticky zvětšují interiér. Nebojte se světlých materiálů a dřeva, které bude ve světle hnědé, případně v bílé alternativě, aby se podtrhl onen efekt optického zvětšování. A samozřejmě nezapomeňte na to, abyste do interiéru pustili co nejvíce světla. 

Po stránce zařízení investujte pouze do toho, co je nejvíce potřebné. Kuchyňská linka stačí drobná, rozhodně k ní neumísťujte ostrůvek, který by jen zabíral místo. Místo jídelního stolu volte spíše barovou židličku a pohovka ať je rozkládací, čímž „zabijete dvě mouchy jednou ranou”.