Jaké kabáty letos pořídit do svého šatníku? 

Kabáty jsou na zimu nepostradatelné, to ví přece každý. Ale věděli jste, že ne všechny kabáty se stále nosí a že každý jeden střih nebo každá jedna barva umí s postavou zázraky? Pojďme se podívat na takové kabáty, které by nám minimálně letos měly zaplnit volné místo v našich skříních. Pojďme tedy společně vyhodit z šatníku kožené bundičky, ale spíše dát přednost tomu teplejšímu svršku, který na jaro nebudeme chtít odhodit pro jeho pohodlnost a stylovost. 

Mladistvý vzhled díky krémovým kabátům 

Prakticky v každém šatníku by měl dřímat černý kabát, který je takovou klasikou, jež neomrzí, ale ani nenadchne. Je jasným favoritem hlavně těch, kteří nemají barvičky zrovna v lásce a kteří chtějí vždycky a za všech okolností působit elegantně.  

Pokud vám však černá připadá velmi tvrdá, k této klasice si můžete pořídit také krémový kabát, který byste zejména letos měli mít skutečně ve své sbírce. Jeho vedlejším a velmi pozitivním efektem je, že působí mladistvě. Jen si tedy musíte dát pozor na údržbu – světlá barva se velmi snadno zabarvuje.  

Pro zvýraznění siluety volte pásek 

Prakticky každý kabát můžete trochu vyladit, a to například pomocí obyčejného pásku. Možná si říkáte, že pokud kabát pásek nemá už přímo v obchodě, tak se k němu žádný jiný nehodí, ale opak je pravdou. Pomocí pásku, ať už jakéhokoli pásku, můžete hezky zvýraznit pas a svou siluetu tak dostat do tvaru takzvaných přesýpacích hodin. Tím upozorníte na své přednosti, naopak zazdíte nedokonalosti. 

Pásek lze navíc uvázat na vícero způsobů čili se nakonec může jednat o velmi působivý ozdobný prvek, který posune outfit na vyšší level.  

Nebojte se barev 

Letošní zima hraje do karet barvám. Proto pokud vás tradiční černá nebo zmiňovaná neutrální béžová trochu nudí, sáhněte po barvičkách pestrých. Červená, zelená, případně také tmavě modrá nebo růžová. Čím pestřejší letos na zimu budete, tím lépe.  

V posledních měsících se nejvíce pozornosti přidává zelené, která je spíše smaragdovou než světlou či pastelovou.