Jaro ve znamení prací na zahradě. Na co nesmíme zapomenout?

S vyšším teplotami a se stále svítícím sluníčkem přichází čas na zahradní práce. Pokud máte domeček, určitě k němu náleží i zahrada, protože dům bez zahrady – to je jako zámek bez klíče. Zahradní práce začínají hned, jak je venku přijatelná teplota (nikdo přece nestojí o to, aby nastydnul, protože je venku velice chladno). Až se tedy teploty zvednou a poslední zimní mrazíky opadnou, je načase si udělat volno a je třeba přichystat zahradu na další sezonu. Na jaké práce nesmíte ani letos zapomenout?

Obecně se každý rok na zahradě dělá to samé. Většinou však na ty nejdůležitější práce zapomeneme. Přinášíme vám proto seznam těch nejdůležitějších prací, na které nesmíme zapomenout.

1) Vertikutace trávníku

Mnoho lidí vertikutuje trávník už před zimou, ale na jaře je to daleko potřebnější a důležitější. Vertikutace trávníku je důležitá hlavně proto, že se z trávníku odstraní všechny mechy, plísně a jiné škodlivosti, které by zabraňovaly vydatnému růstu trávy.

2) Zařezejte ovocné stromy

K dalším nezbytným pracím na zahradě patří i stříhání stromků. Máme na mysli ořezání větviček ovocných stromků, které jsou po zimě v ošklivém stavu. Větvičky je třeba řádně zařezat a zastřihnout, a to hlavně proto, aby úroda byla vydatná. Ovocné stromky se dávají do kupy hned ze začátku jara, dokud nezačnou kvést.

3) Chystáme půdu na sázení, sadíme

Samozřejmě jaro se nese ve znamení sázení. Pokud patříte k těm lidem, kteří si pěstují svou vlastní zeleninu, určitě víte, že hned, jak opadnou poslední zimní mrazíky, musíte připravit půdu na první jarní sázení. Je třeba odstranit všechen plevel, který by vám překážel při sázení.

Následně se samozřejmě pokračuje tím, že sadíme potřebnou zeleninu. Zelenina začíná růst poměrně brzy, abychom ji už v létě mohli sklízet. Nejčastěji lidé sází mrkev, rajčata, brambory a taky hrášek či fazole.