Je vám pořád zima? Víme, jak se stoprocentně zahřejete

Během aktuálního ročního období vám může být daleko větší zima než kdy jindy. Zatímco jiným je během zimy zima normální, ničím výjimečná, není velká, jiní se označují za takzvané zmrzlíky, jelikož jim je zima i pod dvěma peřinami ve vydýchané ložnici. Pokud patří do druhé skupiny lidí čili k takzvaným zmrzlíkům, určitě by vás zajímalo, jak se stoprocentně zahřát, jak konečně vyhnat zimu ze svých bot. A my vám naštěstí poradíme.  

Když vás nohy nebo ruce zebou, není to příjemný pocit. Bohužel tento pocit nyní zažívá mnoho Čechů, proto jim pojďme poradit, jak se mohou stoprocentně zahřát.  

Jídlo je záchrana 

Napadlo by vás, že vás před zeboucíma rukama a nohama může zachránit jídlo? I když to zní asi banálně, pravdou je, že je ideální se najíst, pokud vám je zima. Nemusíte samozřejmě jíst nejrůznější tučná jídla, stačí, když si ohřejete polévku nebo uvaříte vývar, který vás opravdu zahřeje od konečků prstů až k hlavě.  

Špenát na zahřátí 

Pokud je vám zima opravdu často, pravděpodobně za to může chudokrevnost. A tak s ní zatočte, ideálně s pomocí špenátu. Chudokrevnost totiž znamená, že nemáte dostatek červených krvinek, špenátem je však můžete doplnit. Samozřejmě pokud nejste milovníkem této zeleniny, pomoct vám mohou i různé potravinové doplňky. Případně je vhodné zvýšit příjem listové zeleniny jako takové. 

Dopřejte si spánek 

Věděli jste, že při spaní se reguluje pocit tepla a chladu? Mnozí lidé si myslí, že se během spánku reguluje jenom pocit sytosti nebo hladu, ale také se reguluje i naše teplota, respektive zmiňovaný pocit chladu a tepla. Proto se zachumlejte do peřin a nějakou dobu v nich buďte. 

Vyzkoušejte zázvor 

Vaším pomocníkem může být mimo jiné i zázvor. Proto si například uvařte zázvorový čaj nebo si udělejte zázvorovou koupel, případně zázvorový zábal.