Mlsný jazýček nebo cukrovka?

Koho z nás nehonila mlsná? Tohle zná snad každý z nás. Po obědě dostanete chuť na něco sladkého, víte, že byste, ale cukr pro své zdraví a postavu měli vynechat. Tak odoláváte celé odpoledne, ale večer po náročném dni se chuť zdvojnásobí a vy podlehnete.

Důvodem ale nemusí být pouze váš mlsný jazýček, ale také špatný jídelníček či začínající cukrovka.

Cukrovka

Neustálý pocit hladu či různé chutě jsou často prvotním příznakem cukrovky druhého typu. Pokud tyto chvíle nastoupily z ničeho nic, nijak jste své stravovací návyky nezměnili, je třeba zvážit, zda není nutné navštívit lékaře a ověřit si, zda je všechno v pořádku.

Cvičení

Ano, cvičení je správné a je součástí zdravého stylu života, o tom není pochyb. Ale jak se říká, s ničím se to nemá přehánět, a tak je to i se cvičením. Pokud cvičíte až příliš, spalujete mnoho kalorií a pak přichází hlad. Díky pravidelnému a náročnějšímu cvičení máte rychlejší metabolismus a díky tomu větší chuť k jídlu. Proto se tohoto hladu nebojte a zažeňte ho bez výčitek. Ale ovšem zdravou vyváženou stravou, a ne rychlým občerstvením či polotovary.

Stres

Jste v práci či v osobním životě pod velkým psychickým tlakem? Mnoho z nás může tyto deprese řešit nočním přejídáním. Pocit sytosti v člověku může vyvolat také pocit klidu. Je třeba se tohoto vyrovnávání se stresem zbavit a zkusit to jiným a zdravějším způsobem. Už tak je stres sám o sobě pro naše tělo velikou zátěží, tak proč mu ještě více přidávat?