Jste alergik? Přinášíme vám seznam preventivních opatření

I když počasí říká, že je venku léto, díky kalendáři víme opak. Navíc i alergici pociťují, že do České republiky přišlo léto, protože začínají kýchat, začínají jim slzet oči a mnozí lidé dokonce opuchají, což není vůbec příjemné. Jestli nejste alergikem, máte obrovské štěstí. Můžete bez problémů vyjít ven, nemusíte se strachovat tím, že budete kýchat nebo slzet. Pokud však jste alergik, vypsali jsme pro vás několik preventivních opatření, které vás před alergiemi spasí.

Nejčastěji jsou lidé alergičtí na pyl, kterého je během jara všude dostatek. Poté jsou alergičtí na konkrétní druhy rostlin, tedy například na pampelišky či bylinky. Ať už jste však alergičtí na cokoliv, pomůžeme vám. Stačí, když se budete řídit našimi preventivními opatřeními.

Omezte vycházky z domu

I když je slunečno, i když je větrno – je třeba omezit vycházky z domu. S pylem či s jinými zdroji alergií se totiž můžete dostat do styku kdykoliv a kdekoliv. Nejlépe uděláte, když budete ven vycházet především ráno, kdy ještě není ovzduší plné pylu. S největším množství pylu se setkáte během poledne, proto během poledne raději zůstaňte v práci nebo se schovejte do restaurace na oběd.

Nechoďte do lesa

I když milujete procházky do lesa, raději se jim vyhýbejte, pokud jste alergik. V lese se totiž skrývá mnoho nástrah. Nejvíce pylu bývá na okrajích lesa, uvnitř lesa s tak velkým množstvím pylu nepřijdete do styku.

Máte čističku vzduchu?

Aby se vám doma při otevřeném okně dobře dýchalo, pořiďte si čističku vzduchu. Právě čistička vzduchu dokáže s pylem zatočit. A nejen s ním, ale i se všemi zdroji alergií.

V autě raději používejte klimatizaci

Do styku se zdroji alergií můžete přijít i tak, že budete jezdit s otevřeným oknem v autě. Otevřenému oknu se raději vyhýbejte, raději jezděte při zapnuté klimatizaci. Klimatizace si sice pohrává s naším zdravím, ale raději ať čelíte krátkodobé rýmě, než neustále slzejícím a napuchnutým očím.