Kardigan pro štíhlé i silné postavy, muže i ženy. Využije jej zkrátka každý

Kardigan je druh svetru, pro který je typický výstřih do V. Tento svetr nemá žádný límec a narazit můžete na kardigan i pánský. Původní kardigany byly vyráběny s knoflíky (tento model se do módy vrací opakovaně, takže se vyplatí pořídit si jej), avšak současné moderní verze mohou být zcela bez ničeho, takže se nedají zapnout. Dostupné jsou též varianty, které jsou opatřeny šňůrkami.

Svetr pro každého

Kardigany lichotí každé postavě, v závislosti na tom, jaký druh zvolíte. Skvěle doplní i takový sortiment, jako je dámská móda XXL. Robustní dámy často volí volnější oblečení tmavé barvy. Aby nevypadaly smutně, mohou se ozdobit výraznými šperky a doplňky ve veselých barvách. Právě kardigany jsou druhem oblečení, které může být ve výrazných barvách, ať už je jednobarevný nebo vzorovaný. Může být tedy výrazným prvkem nebo tím, který celý vzhled nakonec uhladí.

Zahřeje a ozdobí

Kardigan si můžete pořídit jen jako lehký svetřík, který dodá vašemu tělu tvar a linie. Rovné a splývavé kardigany mohou zeštíhlit postavu a skrýt případné nedostatky, jako je například těsnější oblečení. Dlouhé kardigany mohou zamaskovat větší zadeček. Vybírat si můžete z celé spousty kardiganů včetně těch, které jsou velmi teplé, takže poslouží i jako k zahřátí. Přehodit je můžete přes elegantní oblečení nebo si je můžete vzít k džínům. Jejich použití je zkrátka univerzální.

Krátce do historie

Říká se, že prvními nositeli kardiganů byli vojáci. Nejsme tak úplně od pravdy. Za rozšíření kardiganu po celé Evropě může britský generál James Brudenell, který tento svetr velice rád nosil za krymské války, která probíhala v polovině 19. století. A tyto svetry pořídil také pro své vojáky, protože byly praktické a přitom pohodlné. Díky těmto vlastnostem si jej oblíbili lidé po celé Evropě. Skvěle se hodí zejména pro jarní a podzimní čas, nosit se však dají po celý rok.