Káva nejen do hrnku

Káva je oblíbený nápoj mnoha lidí. Nejenom, že nás báječně nabudí, ale také nás sbližuje. Přeci jenom kdo by neznal posezení s kamarádkou či kamarádem u dobré kávy. Ale káva není jen výborný nápoj. Kávu můžete využít i mnoha jinými užitečnými způsoby, takže by ji měl mít po ruce i ten, který ji zrovna nepije.

Krásná pleť

Káva je taky dobrým pomocníkem ke krásné pleti. Takže až dopijete neslazenou tureckou kávu. Lógr rozhodně nevyhazujte. Stačí jej smíchat se lžičkou medu. Pak jen stačí nanést na pleť a jemně masírovat. Poté postačí opláchnout čistou vlažnou vodou a osušit. Tuto péči opakujete cca 4x týdně a uvidíte, jak se pleť rozzáří.

Hnojivo

Také pokud jste zapáleným pěstitelem květin, tak lógr z kávy určitě využijete. Postačí vám jednou za měsíc přidat do květináče lžíci lógru a máte postaráno. Květina vám krásně pokvete a zesílí. Zda vás trápí malé mušky, které se často zabydlí v květináčích, tak s tímto hnojivem na ně můžete klidně zapomenout.

Také není na škodu občas i do květináče trochu kávy nalít. Je třeba ale myslet na to, aby byla káva studená, protože kdyby byla horká či teplá mohla by květině spíše uškodit.

Hrnce

Každému z nás se určitě někdy stalo, že se mu podařilo něco při vaření připálit. Ovšem jestli máte doma dostatek kávy, není v tom problém. Káva vám v odstraňování připálenin zaručeně pomůže. Postačí nechat hrnec chvíli odmočit v teplé vodě. Poté nasypte dostačující množství kávy na připálený hrnec s kapkou jaru a můžete se pustit do mytí. Budete mile překvapeni výsledkem.