Kde s mokrým prádlem?

Také při zimním sušení prádla vzpomínáte na léto? Kdy se člověk nemusí obtěžovat se sušákem všude možně po bytě? Nikde vám nic nezavází a prádlo je suché rychlostí blesku. Ale jak na to v zimním období? Čeho se řídit, aby bylo sušení prádla jednoduché?

Kde určitě NE!

Až v zimě si uvědomíme, jak často pereme. Důvod proč to tak je, je jednoduchý. Sušit prádlo musíme doma a tak na něj stále narážíme. Ač by se nám mohlo zdát, že je prakticky jedno, kde prádlo pověsíme, pleteme se. Při sušení prádla bychom se měli vyvarovat místnostem, ve kterých se zdržujeme nejvíce během dne a také ve kterých spíme. Tudíž bychom neměli věšet prádlo do obýváku a ložnice.

A co je důvodem? 

Z prádla při jeho sušení odchází vlhkost a také vůně prášku a aviváže. To u někoho může vyvolat alergii. Například kašel či kýchání. A to by nám narušilo jak spánek, tak i den. Také odpařující se vlhkost není žádaná kvůli vzniku plísním.

Kam tedy s ním?

Sušák postavte tam, kde se může snadno a často větrat. Také z důvodu větrání by to mělo být místo, kde se nezdržujete často nebo dlouho. Pokud máte možnost pověsit prádlo ven, nebojte se toho. Mráz prádlu v žádném případě neuškodí. Mráz prádlo také zbaví možných bakterií, které mohou být i po vyprání v prádle ukryty. Pozor si dejte v případě, že bydlíte na vesnici, kde sousedé či vy topíte uhlím. Prach vycházející z komínů a také zápach, by mohlo vaše čisté prádlo opět zašpinit.