Když krása bere dech

Neuvěřitelně nádherný dům je architektonicky geniálně zpracovaný a to úplně do detailů. Design tohoto domova je neuvěřitelný. Nachází se na březích jezera se sídlem v starém Petrohradě v Rusku. Jakmile jsme tento dům viděli, hned jsme si řekli, tak tady bychom chtěli bydlet. Jde o jednotlivé detaily jak exteriéru, tak i interiéru. Detailnost zpracování nám opravdu roztáčí mozkové závity a neustále si dokola říkáme, jak na tohle vlastě projektanti přišli? Je to totiž geniální.

Jde o větší dům, rodinné sídlo či vilu. Úžasné je množství prosklených prostor a světlo, které se dostane pohodlně dovnitř. Je jasné, že za elektřinu v tomto ohledu tedy nenecháte majlant. Podíváte-li se ale na fantastické zpracování osvětlení například na schodištích či terasách, bere vám to dech. Snoubí se zde praktičnost osvětlení i s krásou na venek. Perfektní jsou velké terasy a balkony. Vyjít hned po ránu na terasu a pozdravit slunce vám zajistí dobrou náladu po celý zbytek dne.

Nejen exteriér, ale i interiér

Fantasticky zpracované je i okolí, možnost terasy a posezení před domem, obdivuhodně zpracované příjezdové cesty a také dokonale detailně propracovaný interiér domu. Naprosto úžasné jsou schodiště. To, co určitě nadchne je i kruhové okno s vitrážovou mozaikou, která je naprosto dokonalým osvěžujícím prvkem. Úžasné je osvětlení a designové lustry v netradičních tvarech. K jezeru ladí i velké množství použitého dřeva. Stropy, rolety, podlahy i úžasné velké dveře, vše je z nádherných kusů dřeva v rozličných úpravách. Které ale k sobě dokonale ladí.

Pokud je architekt schopen navrhnout tak úžasný dům i s jako interiérem, určitě myslí i na provoz, dobré zateplení kvůli vytápění i ohřevu vody. Milujeme velké prostory, světlé interiéry, francouzská okna, možnost využívat terasy i celý prostor. Takový dům skýtá dostatek soukromí, ale i možnosti sejít se ve velkém kruhu rodiny nebo přátel. Pokud si máme volit dům, ve kterém chceme bydlet, tak takový by se nám opravdu líbil. Co na něj říkáte vy? Dokážete si představit bydlet v takovém domě? My totiž ano. Zdá se nám opravdu dokonalý.