Kousky, které nevyhodíte v následujících deseti letech

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte nové kousky do svého šatníku? Chcete však přistupovat pozitivně k životnímu prostředí a jste si moc dobře vědomi toho, jak negativně ovlivňuje módní průmysl planetu, na které žijeme? V takovém případě byste měli investovat do kousků, které se vám jen tak rychle nezničí, které naopak vydrží i po dobu delší než několik měsíců. Možná se však bojíte, že kousky zanedlouho vyjdou z módy. U některých nadčasových a nestárnoucích modelů se toho však bát opravdu nemusíte.  

Prozraďme si několik kousků, které se vyplatí koupit proto, že je nevyhodíte následujících deset let. Pokud se jednotlivé kousky rozhodnete koupit, vytvoříte si takzvaný capsule šatník čili minimalistický šatník, který bude nadčasový.  

Sako 

Součástí minimalistického šatníku je bezesporu sako. Sako musí být dobře padnoucí. Kromě vzorovaných kousků se vyplatí mít nadčasové tmavě modré nebo černé sako, to se zkrátka nevyhodí ani po letech. Sako je kouskem, které se dá nosit prakticky ke všemu. Můžete ho nosit v kombinaci s obyčejnými džíny, ale samozřejmě ho můžete vytáhnout i v okamžiku, kdy chcete působit elegantněji, tudíž ho zkombinujete s kalhotami nebo sukní.  

Šátek 

Součástí takzvaného capsule šatníku je mimo jiné i šátek. S ním se dá totiž opravdu okouzlit. Zatímco velký šátek si můžete omotat několikrát kolem krku za chladného jarního rána, s kratším, saténovým šátkem okouzlíte v létě, kdy si ho uvážete kolem krku jako letuška.  

Pruhované tričko 

Vedle klasických džínů byste si měli pořídit i pruhované tričko, které je zkrátka stará známá klasika, jež se nosí prakticky ke všemu. Pruhované tričko můžete mít značkové, aby vám opravdu delší dobu vydrželo. Hezky se kombinuje jak s ležérními džíny, tak s elegantními sukněmi. Stejně tak se k takovému tričku hodí jakákoli obuv.