Kovové prvky v interiéru pomohou docílit elegance

Chcete-li, aby to u vás doma nebo v kanceláři vypadalo elegantně, můžete toho docílit poměrně snadno: zvolením vhodných kovových prvků! Kov patří mezi moderní materiály, může se ale pochlubit svou univerzálností. Vyráběn může být v několika barvách – a to jak teplých, tak také studených. Kov je jednoduchý na údržbu, obvykle je lehký, takže se s ním snadno manipuluje. Na jakých prvcích jej můžeme obdivovat? 

Kovové garnýže 

Garnýže jsou často velmi opomíjenou součástí interiéru, i když se nachází v celé spoustě domácností či kanceláří. Jejich hlavním úkolem je držet záclony a závěsy, které zútulňují interiér. Na druhou stranu ale také chrání před nechtěnými pohledy zvenčí. V současné době si můžete vybírat z celé řady materiálů a tvarů garnýží, takže vaší fantazii se meze nekladou. 

Kovová stínítka na lampy 

Stejně jako kovové garnýže, i kovová stínítka jsou velmi oblíbeným interiérovým prvkem. Mohou být natřena načerno a být zcela bez jakékoli výplně. Často se prodávají v kombinaci s tkaninami, sklem nebo papírem. Vypadají moderně a dostupné jsou hned v několika barvách. Hodí se do rustikálních, moderních i romanticky laděných místností, takže jejich využití je univerzální. 

Kovové stojany 

V poslední době jsou čím dál více využívány kovy v kombinaci se dřevem. Proto není problém najít konferenční nebo dokonce jídelní stůl, který disponuje dřevěnou deskou a kovovými nožkami. Ty mohou být navíc vytvarovány do zajímavých tvarů, které zaujmou. Jsou ideální pro jakékoli styly použité v interiéru. 

Kovové nádoby 

Také kovové nádoby mohou být zajímavými dekorativními částmi vašich pokojů. Může jít o misky na ovoce, květináče na pokojové květiny nebo samostatně stojící nádoby. Budete-li dostatečně odvážní, můžete si pořídit dokonce výraznější kovové prvky, které napodobují například různé květiny.