Zdravé stravování a návyky jsou základ

Okurka, rajče, paprika, mrkev, hodně spát, málo alkoholu, běh… a pořád dokola… Známe to všichni. S počátkem nového roku si všichni říkáme, že začneme pouze se zdravými návyky, které nezahrnují ponocování, užívání tabáku, nadměrné popíjení alkoholu či stresové situace. 

Buďme kreativní, inspirace je dost

Návyky týkající se zdravého jídelníčku se ale nemusí omezit na pouhou zeleninu. Ano, zelenina a ovoce je základ. Co ale takhle zkusit nějaký recept, který bude kreativní, zdravý a přesto snadný. V dnešní době sociálních sítí je na každém rohu mnoho prima nápadů na recepty. Existuje nespočet knih a blogů, které se přímo zaměřují na zdravý a pestrý jídelníček. Hubnutí či jen touha dostat se do formy pomocí zdravějšího stravování už nemusí být vůbec nuda. 

Kruh se musí uzavřít

K tomu, aby byl člověk zdravý, je potřeba se nad tímto problémem pozastavit a uchopit ho více komplexně. Pokud totiž budeme zdravě jíst, ale vypijeme k tomu litr vína za den a náš spánek bude v důsledku toho nekvalitní, nemůžeme mluvit o tom, že takový přístup je ten správný.

Důležité je brát veškeré faktory jako dílčí součástí celku. Nejčastěji se ale osvědčuje stará dobrá rada – VŠEHO S MÍROU. Pokud totiž budeme zdravě jíst, dobře spát, méně se všeobecně stresovat, není nic proti ničemu dopřát si čas od času skleničku dobrého alkoholu či tabákovou chvilku.

Kompromis najdeme všude

Pokud víme, že neumíme s naším návykem skoncovat, můžeme zvolit šetrnější alternativu nejen k našemu zdraví, ale také k našemu okolí. To se například týká právě užívání tabáku. Pokud totiž uživatel vymění klasické produkty za nové alternativní technologie, udělal jeden krok kupředu. Mezi nové technologie na trhu patří také zařízení na zahřívání tabáku Pulze, za nímž stojí renomovaná značka Imperial Brands. Tyto produkty mají ale i další výhody, mezi které jednoznačně patří:

  • konec zapáchajícímu oblečení či vlasům,
  • žádný všudypřítomný popel a smrduté nedopalky,
  • žádné žluté zuby či zažloutlé prsty.

Míra je důležitá u všeho

Pokud víte, že jdete například na večírek s vašimi přáteli, zkuste vyměnit sladké drinky za sklenku suchého vína, ke kterému bude pít dostatečné množství vody. Nejen, že vás ráno nebude bolet hlava, ale tělo se tak vyvaruje obrovskému množství zbytečného cukru.

Se vším, co už tu zaznělo se také pojí dostatečný a zdravý pohyb. Pokud nemáte zrovna v oblibě přeplněná fitness centra či vás nebaví pravidelný, vytrvalostní běh, zkuste vzít svou drahou polovičku či rodinu na pěkný pěší výlet. Protože každý krok za zdravým se počítá.