Krabičková strava může hmotnost redukovat i navýšit

Jednou z nejnovějších inovací ve zdravé výživě je bezpochyby nejvíce průlomová a také nejúspěšnější dieta, ze které inspirace čerpají milióny lidí. Každý, kdo se kdykoliv zajímal o zdravou stravu a zkoušel někdy zhubnout, ví, že nejčastější doporučovanou metodou jak na to, je jíst častěji ve velmi malých porcích. To bývá pro lidi velmi obtížné a pro některé poruchy i nemožné. Proto dietologové vytvořili tento skvělý prvek, jako je krabičková dieta.

Tato dieta má fungovat na principu rozdělení celodenní stravy do krabiček, které se budou v danou hodinu konzumovat a tím, že jsou předem přichystané, nedojde na překročení kalorického limitu. Krabičková dieta má být za jednu s nejlepšími dosaženými výsledky, a to u většiny testovaných. Má se za to, že redukce hmotnosti s pomocí této diety je mnohem snadnější a lidé si tak lépe navyknou na menší porce. Tato dieta upřesnila i množství a velikost těchto porcí, které byly doposud pro některé naprosto neznámé.

Krabičková dieta má pomoci nejen v redukci, ale i k nabytí hmotnosti. Značné procenta populace mají problémy s podvýživou, protože jídelníčku nikdy nepřikláněla takovou váhu jako by měla. Řekněme si tedy něco o struktuře této diety. Denní příděl se skládá z pěti chodů, čili krabiček. Snídaně by měla být vydatná a obsahovat především spoustu vlákniny. Mezi snídaní a obědem se koná svačina složená nejlépe s nějakého ovoce, které zažene hlad a zásobí metabolismus. Dále lehký oběd, který zasytí tak, abychom neměli hlad. Malá svačina v podobě zeleninového salátu, protože, jak je všem známo i ovoce obsahuje cukr a tělo nabývá k večeru tendence hromadit cukry více než dopoledne. Jako poslední by měla být lehká večeře, která by měla kombinovat především proteiny s lehkými bílkovinami.