Kroky vedoucí ke krásnějším a zdravějším vlasům

Věděli jste, že vzhled vašich vlasů můžete ovlivnit? Na tom, jak vlasy vypadají má jistou roli několik faktorů, mezi něž patří péče, hydratace, také mytí nebo doplňování, respektive nedoplňování kolagenu. Co se týče posledního zmíněného bodu, s doplňováním nepostradatelné bílkoviny je zapotřebí začat zavčasu. Nejen, že tím ponecháte vaše vlasy krásné a zdravé, ale také tím předejdete viditelným projevům stárnutí. 

Hydrolyzovaný kolagen je takový beauty koktejl, jehož konzumace se pozitivně projeví na vašich vlasech. Kromě jeho doplňování nezapomeňte ale také na výživu a zmiňovanou hydrataci. I to se na stavu vaší kštice podílí.

Výživa

Slyšeli jste už někdy rčení, že krása vychází zevnitř? V tomto případě to platí obzvlášť. Pokud totiž nedáváme tělu správné živiny, nemůžeme mít v pořádku zdraví, natož pak vlasy a pleť. Vlasům konkrétně prospívá strava bohatá na živiny a vitamíny, převážně pak na vitamíny skupiny A, B, C, D a E, mastné kyseliny a komplexní minerály jako jsou například selen, železo a zinek. Při stravování zařaďte do jídelníčku oříšky, tučné mořské ryby, vejce, luštěniny a vždy dbejte na to, abyste denně měli přísun sezónního ovoce a zeleniny.

Hydratace

Stejně tak jako strava je i hydratace nepostradatelným pomocníkem v cestě za krásnými vlasy. Pokud neposkytujeme tělu dostatek tekutin, trpí nejenom vlasy, ale i pleť. Dochází k tomu, že pokožka není dostatečně hydratovaná a začne se vysušovat, a jelikož je zdravá pokožka hlavy pro jejich růst velice důležitá, měli bychom se o ni starat minimálně stejně s takovou péčí, jako o vlasy samotné.

Mytí

Vlasy vždy myjte šamponem, který je vhodný pro váš typ vlasů. S tím vám nejlépe poradí váš kadeřník. Také vždy používejte kondicionér a jednou týdně do péče o vlasy zařaďte i hloubkově vyživující masku.