Udělejte si práci z domova zajímavější. Pomůže vám dokonalá kancelář

V malém i velkém prostoru se mohou tvořit interiérové zázraky. Pokud ještě nemáte místo, kde byste se v domácnosti mohli naplno věnovat své práci, je nejvyšší čas tento nedostatek napravit a vytvořit si útulný vlastní koutek. Notebook a židle vám možná připadají jako dostatečné řešení, ale díky své vlastní kanceláři můžete svůj výkon navýšit.  

Oddělený prostor 

Mělo by být patrné, kde se nachází váš pracovní prostor. Díky tomu budete při usazení na takové místo v pracovním nasazení, a naopak si jednoduše vyčistíte hlavu ve chvíli, kdy takové místo opustíte a budete se moci věnovat svým koníčkům nebo rodině. Toho lze docílit v menších interiérech barevným odlišením, rohovým stolem nebo zástěnou. Ve větším domě či bytě se může jednat o samostatnou místnost, ve které nebudou žádné rušivé elementy, jen pracovní prostředí a prvky, které do něj zapadají.  

Klid, světlo a spousta místa 

Ať už se věnujete práci na počítači nebo tvoření nějakých výrobků, vždy budete potřebovat větší odkládací prostor. Pracovní stůl nebo desku si tak nechávejte volnou a předměty umisťujte přehledně do šuplíků nebo na police. Na pracovní stůl patří pak už jen diář, psací potřeby, světlo a případně drobné občerstvení.  

Zajistěte také, aby na vaše pracovní místo šel dostatek světla a také zde byl klid. Některá místa nemají příjemnou energii, jelikož se u nich nedá vyvětrat, svítí zde přímo slunce nebo se v nich cítíte stísněně. Ideální je před zařízením pracovny projít různá místa pro umístění stolu a rozhodnout se pro to správné.  

Nástěnky pro větší přehled 

Na zeď ideálně umístěte nástěnku nebo magnetickou tabuli. Vyplatí se všechny myšlenky okamžitě zapisovat, tvořit si přehledný plán nebo klidně reflektovat svou denní práci. Ať už na takové místo umístíte cokoli, budete to mít neustále na očích. Pokud si například na svou nástěnku vložíte papír se sepsanými pracovními cíli, udržíte tak denně svou motivaci a budete se cítit lépe.