Kupujete sedačku? Pozor na časté chyby

Sedací souprava je dominantou každého obývacího pokoje. Teda – měla by být. Pokud jednu takovou sedací soupravu doma postrádáte, je načase zaměřit svou pozornost právě na ni. Ať už si plánujete pořídit rozkládací sedačku, rozkládací křeslo nebo pohovku v tradičním slova smyslu, pozor na časté chyby. Řada lidí se několika přešlapů při výběru gauče skutečně dopustí a později lituje, že si nový kus nábytku před samotnou koupí neprověřil. 

Žádné odhadování velikosti

Chybuje ten, kdo velikost nového kusu nábytku patřícího do obývacího pokoje jenom odhaduje. Je důležité vědět, kolik máte na sedací soupravu volného prostoru. Zejména pokud máte drobný byt, pak se zamyslete nad tím, jestli je prostorná sedačka skutečně to, co potřebujete ke svému spokojenému životu. V tomto případě je lepší sáhnout pod zmiňované rozkládací alternativě, která bude praktičtějším společníkem. 

Na pohovce se nešetří

Jsou věci, na kterých se šetřit dá, ale jsou také věci, na kterých se šetřit nevyplácí. Do druhé skupiny patří i sedačka. Pokud se chcete vyvarovat každoročnímu pořizování nové sedací soupravy, pokud se chcete večer ponořit do naprostého pohodlí, s nímž budete sledovat oblíbené seriály, pak zahrabejte hlouběji ve své kapse. 

I když je pravdou, že levnější pohovky mohou být stejně hezké, kvalitou se těm o malinko dražším rovnat nebudou. Navíc ji zanedlouho budete muset vyměnit. 

Zvolili jste sedačku k jinému účelu

Nabídka sedaček na trhu je opravdu rozmanitá a velmi zajímavá. Jen málokoho by napadlo, že každá slouží k trochu jinému účelu. A právě v tom se chybuje – volíme sedací soupravy, aniž bychom měli na paměti, k čemu je vlastně potřebujeme. Chcete od sedačky něco víc? Pořiďte si takové, které budou ukrývat i úložný prostor. Nebo z nich potřebujete vykouzlit spací prostor pro návštěvy? Pozornost upněte na rozkládací modely. Případně to vyřešte menší sedačkou a doplňte ji sedacím vakem, který ocení jak děti, tak hlavně tatínkové.